Kadir Şeker’e verilen ceza’ya tepkiler çığ gibi büyüyor!

Geçtiğimiz gün içerisinde görülen davada Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu. Sevgilisini darp eden birine engel olmaya çalışırken ölümüne sebep olan Kadir Şeker’e 12 yıl 6 ay ceza verildi. Şeker için sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sosyal medyada gündem olan bu konu ile ilgili birçok ünlü isimde sessiz kalmayarak tepkisini dile getirdi.
Bu isimlerden en çok dikkat çekeni güzel şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam oldu. Sam sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; ”Kadir Şeker’e beraat vermek zorundasınız; aksi takdirde kızınız, kız kardeşiniz, anneniz, ablanız sokakta tacize, saldırıya uğrarsa, etrafında sadece onu izleyenler olacak. Kimse kılını kıpırdatmayacak..“Bir Allah’ın kulu yok muydu!” diye isyan edeceksiniz!” ifadelerini kullandı.

Ünlü isimlerden gelen diğer tepkilerde şu şekilde;

Ata Benli; ”Kadir Şeker olay anında müdahale etmeseydi, kadın katili olacak adam 12 yıl ceza alır mıydı acaba?”

Koray Avcı; ”Yolda şiddet gören birini görürsem, yoluma devam edemem. Bu benim için değil, herkes için geçerli. Bu doğru değil.”

Evrim Keklik; ”ah kardeşim resmen iyilikten maraz doğar derler o başına gelmiş hak hukuk bian önce seninle beraber olsun”

Buket Aydın; ”Kadınları öldüren manyaklara bu kadar ceza vermiyorsunuz. #kadirsekericinadalet darp edilen bir kadına yardımcı olmak istedi ve hayatı karardı.”
Mustafa Sandal; ”Seni koruyamadık ya.. Buda bizim ayıbımız Kadir kardeş.”

Burak Yörük; ”Kadir hak etmediği bir ceza aldı. Fakat biz korkmadık. Kadına şiddet vakalarında gözlerimizi kapamıcaz, sinmicez ve yine o adamı rahat bırakmıcaz. Niyeti olanlara duyrulur.”

Bengü; ”Yardıma ihtiyacı olan bir kadını kurtarmak istedi. 12 yıl 6 ay ceza aldı.. Kadın döven, kadın öldüren, kadına tecavüz eden, pedofili hastası, sapığı, katili birsürü adam müsvettesi sokakta serbest gezerken.. Ben bunu bir kadın olarak hazmedemedim; hazmedemiycem!”

Derya Uluğ; ”Biz görürmüyüz bilmem ama elbet birgün adalet yerini bulacak”

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap