Yapımcılığını Baran Film Yapım’ın sahibi Bülent Baran Arat’ın üstlendiği, senarist ve yönetmen Metin Yücel’in,hem yazıp hem yönettiği Kültür Bakanlığı destekli, günümüzde Hayalet köy olarak bilinen Lübbey köyünde çekilen“Lübbey’in Laneti” 07 Ocak 2022 de MC Film Dağıtımı ile beyazperdede seyirciyle buluşmaya gün sayıyorken Özdilek Park Avm’de Cinetime Sinemasında Galası yapıldı. Filmin baş rollerinde iki ayrı karakterde oynayan Azerbaycanlı oyuncu Firengiz Orucova, Melda Yazgı, Tevfik İnceoğlu gibi tanınmış isimlerin yer aldığı Lübbey’in Laneti sinema filminin galasına film sektöründen bir çok oyuncu ve sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı gala gecesinde filme büyük ilgi gösterildi.
Yönetmenliğini Metin Yücel ‘in yaptığı Lübbey’in Laneti filminin gösterimi öncesinde yapılan röportajda filmin yapımcısı Genç İş adamı Bülent Baran Arat, yönetmen Metin Yücel, tanınmış oyuncu Tevfik İnceoğlu ve filmin kadın başrol oyuncusu Firengiz Orucova ile filmde hem erkek başrolde oynayan hem de filmin idari yapımcısı olan Erdal Yavan ile filmin oyuncularından Seda Canbolat gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Filmin yapımcısı genç iş adamı Bülent Arat, Lübbey ‘in Laneti filminin ilk yapımcılık deneyimi olduğunu ve film çalışmalarına devam edeceğini, filmin çekimlerinin önemli bir kısmının çekildiği Lübbey Köyünün gerçekten ürkütücü bir yer olduğunu söyledi. İlk kez kameralar karşısına geçtiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyerek sözü filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Metin Yücel’e bıraktı.

Yönetmen Metin Yücel, Manisa, Salihli ve Ödemiş ilçesine bağlı Lübbey köyünde yaptıkları film çekimleri sırasında tüm oyunculardan Nas ve Felak surelerini öğrenmelerini istediğini, özellikle gece yarısında Lübbey köyü mezarlığında çektikleri sahneler sırasında bolca dualar okuduklarını söyledi. Kışın en sert günlerinde yaptıkları çekimlerde yer alan Manisa ve Salihlide yaşayan ama filmde ana karakterlerde oynayan oyuncuların performansından memnun olduğunu ve Lübbey’in Laneti filminin 7 Ocak 2022 yılında Türkiye genelinde vizyona gireceğini duyurdu.