Türk gençliğinin önemini vurgulamak, milli bilinçlerini artırmak ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmek amaçlı düzenlenen gençlik haftası etkinlikleri tamamlandı. Hafta kapsamında gençlerle kros, masa tenisi, bocce ve dart müsabakaları düzenlendi. Ahmetli ilçe gençlik ve spor müdürü Tümen Ulu’nun da etkinliklere katılımı ile Ahmetli’de spor şenliği yapılarak gençlere tüm spor branşlarını uygulamalı olarak deneme imkanı sunuldu.
Manisa’nın Ahmetli ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Ahmetli Kaymakamlığı gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü İlçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından kutlamalar gerçekleştirildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine ve kortej yürüyüşü düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında Ahmetli Şehit Hakkı Erdoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde folklor gösterileri, karate ve güreş sporcularının gösterileri gerçekleştirildi. Akabinde ise gençlik haftası müsabakaları kapsamında dereceye giren sporcu öğrencilere kupa madalyaları takdim edildi. Ahmetli Efeler SK, bünyesinde yetişen ve Türkiye şampiyonalarında çeşitli başarılara ortak olan genç basketbolcu Şeyma Aydın, Türkiye U14 Milli takımına şeçilmişti. Aydın, başarılarından dolayı Ahmetli Kaymakamı Mehmet Akif Temur tarafından ödüllendirildi.