Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu ”Kol Kanat” projesiyle dikkatleri üzerine çeken ve öncesinde de ”Kalp Ağrısı” albümüyle radyo ve müzik listelerinin üst basamaklarında uzun süre yer alarak hafızalarımıza kazınan başarılı sanatçı ”Günseli Deniz”; yeni projesi ”Gide Gide”yi müzikseverlere sundu. Yeni projesinde Anadolu müziğini house müziğin alt tarzlarından birisi olan deep house tarzıyla birleştirerek ve sektöre yepyeni bir soluk kazandırarak yapılmamışı yapan ”Günseli Deniz”, kült olmuş türkülerimizden ”Gide Gide”ye yeniden hayat verdi. Şarkının sözü ve müziği anonim olurken iddialı ve özgün aranjesinde Sertaç Ekiz imzası yer alıyor.
”Günseli Deniz”in kendi yöresi Adana’ya ait olan ve türkünün genel yapısını bozmadan düzenlediği şarkı, titizlikle hazırlanarak ve güzel sanatçının naif yorumuyla süslenerek sürpriz ara proje olarak dinleyicisiyle buluştu. ”Günseli Deniz” yeni projesiyle ilgili duygularını ise şu sözlerle dile getirdi; ”Yeni şarkılarımızı normal seyrimizde sunamadığımız pandemi döneminde babamın çocukluğunun türküsü ”Gide Gide”yi kendi sound’im ile yeniden düzenleyip seslendirme fikri beni çok heyecanlandırdı. Babamdan aldığım ilhamla ve bizzat kendisinin teşvikiyle daha önce hiç yapılmadığını fark ederek, kendi şarkılarıma dönmeden size bir sürpriz yapmak istedim, umarım çok sever kalbinizde hissedersiniz.”

Kimi zaman bir çocuğun söz dağarcığına ninni olarak akmış, kimi zaman ölüm ya da ayrılığın acısıyla katılaşmış, bazen ağıtlaşmış türkülerimizden birisini seslendirmenin gururunu yaşayan ”Günseli Deniz”in göz dolduran güzelliğiyle eşlik ettiği projenin klip yönetmenliğini Alişan Günay Yıldırım üstlendi. Klipte iyiyle kötü kavramlarının çelişkisini kendi iç dünyasındaki yolculukta arayan bir kadını canlandıran sanatçı; çekimlerini İstanbul’da kalabalık bir ekip eşliğinde 1 günde tamamladı. ”Günseli Deniz”in yeni projesi “Gide Gide” DMC etiketiyle tüm müzik platformlarında ve klibi NetD kanalında yayında!