Samet Tosun: Merhabalar, oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı ve nasıl devam ediyor ?

Arif Selçuk: Merhaba.oyunculuk kariyerime 2006 yılında ilk olarak Asi dizisiyle başladım.Kendi memleketimde çekiliyordu cast direktörün beni diziye uygun bir karekter olarak gördüğünden bir sezon Asi dizisinde yer aldım. Ardından başka dizilerde çekilince oyunculuk serüvenine baslamış oldum.Müjdat gezen kültür sanat merkezi, Kudret Sabancı Kamera önü oyunculuk eğitimi, diksiyon eğitimi at binme eğitimi de alarak kendımı bu yolda geliştirdim. Bu güne kadar birçok Dizi Sinema reklamlarda Rol aldım.

Samet Tosun: Peki oyunculuğun sizi besleyen tarafları neler ?

Arif Selçuk: Oyunculuğun sınırı eğitimi bitmez her zaman gözlem ve kendinizi geliştirmeniz lazım bende bu yolda kendime öğrendiklerimle hayatta cevremle işimle alakalı bırçok değişim oldu. Ve her oynadığım karekter farklı şeyler keşfetmemi sagladı.Kendime bişeyler kattı.ve bazen karekterlerin yaşamlarından dersler çıkardım.

Samet Tosun: Hayatınızın dönüm noktası diye tabir ettiğimiz yer neresiydi ?

Arif Selçuk: Lokantam vardı, normal bir yasam sürerken oyunculuk yapmak aklımda yokken kendımı ekranda   görünce  işte dedim bu işi yapmalıyım ve hayatım değişti. Böylelikle yaşadığım şehri bırakıp yeni bir hayata başlamama sebep oldu.

Samet Tosun: En başa dönelim, Arif Selçuk kimdir ? Nasıl bir ailede büyüdü ? Bize biraz Arif Selçuk’tan bahseder misiniz ?

Arif Selçuk: Hatay’da doğup büyüyen 3 erkek 1 kız toplam 4 kardeşiz. 4 kardeşin en büyükleriyim. Eğitim hayatım hep Antakya’da geçti Babam memur emeklisidir. Geniş bir ailemiz var, hatta diyebilirim ki Hatayda bir köy bizim akrabamızdır.Herkes tarafından sayılan sevilen bir ailemiz var.Çevremde herkese yardım etmeyi seven ağır kibar saygılı bir ınsanım.

Samet Tosun: Hiç mesleğinize dair pes ettiğiniz, geri çekilmek istediğiniz bir dönem oldumu ?

Arif Selçuk: 2017 yılında 2,5 yıl yurt dışında yaşadığımdan oyunculuğa ara verdim ve tekrar 2019 Türkiyeye dönünce iş alamayınca biraz üzüldüm ama pes etmedim kendimden ve oyunculuğumdan emin olduğum için umudumu hiç kaybetmedim. Şu ana kadarda şükür projelerle ekranlarda oldum.

Samet Tosun: Hangi tür filmlerde, hangi yönetmenlerle çalışmak isterdiniz ? Gerçekleşmiş veya gerçekleşmesini istediğiniz bir hayaliniz var mı bu yönde ?

Arif Selçuk: Her tür filmde oynarım. Bu güne kadar canlandırdığım karekterlerin tersine karekterlerde oynamak isterim çünkü hep kötü adamı oynadığım için izleyici beni kötüyü oynayan oyuncu olarak tanıdı. Hedefime gelince kendimi her zaman daha iyisini yapmak usta bir oyuncu olmak ve yıllar sonra bile anılmak.

Samet Tosun: Çekimler esnasında yaşadığınız ilginç olaylar var mı?

Arif Selçuk: Yani sette o kadar kendimle alakalı çok büyük bir şey olmadı hatırladığım ama başka Oyuncu arkadaşlarımın yapmış olduğu davranışlardan etkilendiğim  şaşırdığım oldu. Onuda anlatmayım, bende kalsın.

Samet Tosun: Son olarak geleceğe yönelik projelerinizden bahsedelim biraz, seyirciyi neler bekliyor ? sizi nerelerde göreceğiz?

Arif Selçuk: Zaten menajerle çalışıyorum. Yeni başlayan ve devam eden dizilere sunum yapıyor ve görüştüğümüz projeler var bir kaç tane sinema filmi görüşmemde var farklı karekterlerde hazırlık aşamasındalar, bakalım kısmet inşallah güzel bir projeyle yeniden ekranlarda olmayı bende çok istiyorum. Son olarakta bir kaç bir şeyler söylemek istiyorum. Bu keyifli sohbet için size ve ekibinize çok teşekkür ederim. inşallah daha güzel bir zamanda ve daha güzel yerlerde görüşmek dileği ile.

Röportaj: Samet tosun
dskultursanat@yahoo.com