Senaryosu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken netflix’in başarılı Türk yapımlarından Atiye dizisi yayınlandığı ilk 2 sezonu ile izleyiciden büyük beğeni topladı. Uzun bir zamandır 3. sezonunun ne zaman yayınlanacağı ile ilgili haber bekleyen izleyiciye güzel haber netflix’ten geldi.
Kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın gibi sevilen oyuncuların yer aldığı dizinin 3. sezonu 17 haziran’da Netflix’te sevenleri buluşacak.

Peki Atiye’nin konusu neydi ?

Atiye, genç ve güzel bir ressam ve İstanbul’da mükemmel görünüşlü bir hayat sürüyor. Kadının sevgi dolu bir ailesi, zengin ve sevgi dolu bir erkek arkadaşı var ve her şeyden öte Atiye ilk kişisel sergisinin açılışını yapmaya hazırlanıyor. Ancak dünyanın en eski tapınağı olan Göbekli tepe’de yapılan bir keşif nedeniyle kusursuz hayatı değişmek üzeredir. Adlı bir arkeolog Erhan (Mehmet Günsür) kalıntıları bir sembol, bağlayan bir sembol keşfeder Atiye ışık çok gizemli bir bağ getirerek, Göbekli tepe ile (Beren Saat). Atiye, hayatını alt üst edecek ve geçmişinin sırlarını, o kadim harabelerde saklı sırları keşfetme arayışına girecektir. İstanbul’dan Göbekli tepe ve Nemrut’a Anadolu üzerinden yolculuk, manevi dünya ile maddi dünya, modern dünya ve antik dünya arasında bir bağlantı oluşturur, bu deneyimi üstlenenlerde içsel bir dönüşümü harekete geçiren bir oluşumdur.