Written By Samet Tosun
Categories:

Yaşam alanlarımı hep pozitif insanlar ile doldurmaya gayret ederim. Bu felsefemde de pozitif olma çok önemli ve önemsiyorum.

Samet Tosun: TRT ile yollar nasıl kesişti ? bahseder misin?

Aynur Ayaz: İlk 2012-2013 TRT Müzik’le başladı daha sonra TRT AVAZ ve TRT1 ekranlarında programlar yaparak devam etti. İlk özel bir proje olan gençlerin kendi söz ve bestelerini yaptıkları eserlerin videolarını çekip ekranlara taşıdığımız hem kliplerini izlettiğimiz hem de kendilerini yayın konuğu olarak aldığımız “Klip Sizden” programı ile kesişti. Keyifli ve özel bir işti. Daha sonrasında farklı ulusal tv kanallarında 2016-2019(Cine5 – BeyazTV – Flash Tv – ATV) yüzü olarak çalıştıktan sonra 2016 yılında yine TRT ile çalışmaya ve özel projeleri sunmaya devam ettim.

Samet Tosun: insanlar seni nasıl tanısınlar istersin ?

Aynur Ayaz: Google’a sormadan, önyargıları olmadan tanımak en iyisi olur bence. Gazeteci, Tv Programcısı ve eğitimci en doğrusu.

 

Samet Tosun: Senin için mutluluk nedir ?

Aynur Ayaz: Şu an içinde bulunmak, alabildiğin nefestir mutluluk. Abartmadan ama öyle bu dünya ile eş zamanda içine girdiğimiz karantina ve pandemi sürecinde bunu anlamak için bi nefes bize sanıyorum nimet olarak yetti. Nefes, nefes ve nefes. Önemli mesele hayatımızda göremediğimiz ve elle tutamadığımız ama nefes aldığımız an benim için en büyük şükürler olsun mutluluk diyebiliyorum.

 

Samet Tosun: Hadi en başa dönelim, sen kimsin ?

Aynur Ayaz: O zaman en başa dönmeyelim. Kendi yolculuğu henüz bitmemiş ve göçü kendine olan sade bi insan. Kendini değişime güncelleyen ve değişimin bir parçası.

Samet Tosun: Kendini tanımanın ilk yolu nedir ?

Aynur Ayaz: Bitmeyen eğitim. Öğrenme arzusunu hep diri tutmak ve değişime açık olmak diyebilirim.

 

Samet Tosun: Pozitif olmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği söyleniyor, peki sen bu konuda nasılsın ? pozitif olmayı başarabiliyor musun ?

Aynur Ayaz: Bu sorunuza çok açık ve samimi bir şekilde kesinlikle pozitif olmak sadece insana değil içinde yaşadığımız evrene de güzel enerjiler yayma enerjisi demek diyorum ve buna çok inanıyorum. Bu konuda oldukça bakış açısı ve yaşam biçimi olarak pozitifim. Pozitif olmayana da pozitifim. Yaşam alanlarımı hep pozitif insanlar ile doldurmaya gayret ederim. Bu felsefemde de pozitif olma çok önemli ve önemsiyorum. İnsan istedikten sonra neleri başaramaz ki. Kesinlikle düşüncem başardığım yönünde.

 

Samet Tosun: Peki senin hayatında da mucizeler varmı? Nedir onlar ?

Aynur Ayaz: Herkesin hayatında olduğu gibi. Yaşam bi mucize ve bu mucize için her dem Yaradana sonsuz teşekkürler ediyorum.

Samet Tosun
samettsn@yahoo.com