Son olarak star tv’nin başarılı yapımlarından Sefirin kızı ile seyircinin karşısına çıkan başarılı oyuncu Bülent Şakrak, bu defa farklı bir proje ile sevenlerinin karşısına çıktı. Sevilen türkülerin yer aldığı bir albüm projesinde yer alan Şakrak, Türk kültüründe yer etmiş birbirinden değerli 11 adet eseri seslendirdi.
Usta müzisyen Aykut Gürel’in yapımcılığını üstlendiği ”Yol” albümünün ilk video klibi ”Haydar haydar”a çekildi. Söz, müizği anonim olan eserin düzenlemesini Gökhan Varol ve Aykut Gürel hazırladı. Video klibin yönetmen koltuğunda ise Vedat Atasoy oturuyor.

Bülent Şakrak sosyal medya hesabından ”Yol” albümü ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Şakrark, yaptığı paylaşımda; ”Türküler duygularımın tercümanı, inancım, yaşamak istediğim dünyanın en gerçek tasviri, dizelerinde insanı en güzel anlatan, beni güldüren, ağlatan, dertleştiğim yol arkadaşlarım oldu hep… 43 yıllık ömrümde babadan kalma bu kıymetli mirasın üstüne, Türkü büyüklerinin nefesinden demlenerek büyümek, öğrendiklerimi çocuklarıma aktarabilmek ne büyük kıymet… Neşet dedemiz, Mahsuni Babamız, Sulari dostumuz, Erdal Erzincan’dan Sabahat Akkiraz’a, Erkan Oğur’dan Belkıs Akkale’ye kadar nice ustalar gönlümüzün konuğu oldu. Bana sorarsanız haddim olmayan bu rüyamın gerçekleşmesi için çook değerli ağabeyim Aykut Gürel de elimden tutarak cesaretlenmeme vesile oldu,kıymeti kelimelere sığmaz. Hiç bir şey olmazsa, çocuklarıma bir anı kalır diyerek hayata geçirdiğimiz bu hikayenin özeti budur. Var olan hatalar bize ait,umarım gönüllere değeriz. Tabi ki bu Yol’ da teşekkür etmem gereken çok değerli canlar var.”

 

”Başta iki şarkıda bana eşlik eden ve desteğini esirgemeyen hayat arkadaşım, yoldaşım Ceyda Düvenci’ye, menajerden çok bir kardeş,bir arkadaş olarak beni yönlendiren Handan Taşkın’a, klibimi yöneten ve kapak fotoğrafımı çeken beni yüreklendiren ve her an yanımda olan değerli ağabeyim Vedat Atasoy’a ve şahane kameraman,kardeşim Mehmet Payaslıoğlu’ na, repertuar aşamasında neşesi ve cömertliği ile hayalime destek olmaktan hiç çekinmeyen sevgili ağabeyim Hasan Saltık ve Kalan müzik ailesine, efsanem ve bağlama virtüözü, tevazunun baş kenti kıymetli ağabeyim Engin Arslan’a ve isimlerini burada sayamadığım orkestra arkadaşlarıma, klipte oyuncu olarak bana arkadaşlık eden dünya güzeli kızım Hera’ya ne kadar minnettar olsam az. Biz Yol’ culuğumuzu tamamladık. Bugünden itibaren (8/ocak/2021) tüm dijital platformlarda YOL’ umuz kesişiyor. Artık Yol arkadaşlarım sizlersiniz. Şifa ola. Eyvallah.ifadelerini kullandı.