Bir döneme damga vuran Popstar Alaturka adlı ses yarışması ile tanınan ve özellikle cover çalışmalarıyla büyük beğeni toplayan Bayhan, hazırlıkları devam eden albümünün hemen öncesinde 12 yıl aradan sonra yeni teklisi ‘Alacakaranlık’ı Locca Records etiketiyle yayımladı.
Youtube için özel hazırladığı cover projeleri ve Zen G ile yaptığı düetle, kendine kalıcı bir yer edinmeyi başaran Bayhan son olarak, sözlerini İlhan Bilici’nin yaztığı Alacakaranlık’ın bestesine imza attı. Düzenlemesi Ateş Berker Öngören’e ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise Teoman Topçu üstlendi.
Afrin Harekatı sırasında bölgede görev yapan Türk askerlerinin başarılı sanatçıya ulaşması ile doğan ‘Alacakaranlık’, şarkıcının bugüne kadar yaptığı en özel çalışması olma özelliğini taşıyor. Türk askerlerinin, ‘‘Afrin’de zor şartlar altında görevimizi yerine getiriyoruz ve belki biz de geri dönemeyebiliriz… Senden isteğimiz, bizim ve yakınlarımızın yazdığı şiir ve şarkı sözlerinden bir tanesini besteleyip bize gönderir misin?’’ ricasını kırmayan Bayhan, ‘Alacakaranlık’ şarkısı ile sevenlerine yeniden ‘merhaba’ dedi.

Video klibi izlemek için tıkla!

12 yıllık bir aranın ardından Locca Records işbirliği ile yeniden adından söz ettirmeyi başaran ünlü sanatçı Bayhan’ın, önümüzdeki haftalarda piyayasaya çıkaracak olduğu yeni albümü ise şimdiden büyük bir merak konusu oldu.