Farklı tarzlar ve disiplinlerden beslenen müzikal yolculuğundan içsel hikayeler seslendiren ”Begüm Tarako”, yepyeni şarkısı ”İrin”i müzikseverlerle buluşturdu. Kendine has müzisyen Burak Irmak düzenlemesi ve prodüktörlüğünde kaydedilen ”İrin”, Ferman Akgül’ün güçlü vokalleriyle desteklendi.
Miks ve Masteringi Feryin Kaya’ya ait olan parçanın kapak çalışması ise ressam Ömer İlksen Akçıl’ın eseri. ”5 yıl önce Tarlabaşı’ndaki otobüs durağına doğru yürürken koca bir şantiyeye dönüşen şehrin en yoğun dönüştürülen bölgesinde; yukarıdan taşların düşmemesi için bir tenteyi, derme çatma tutmaya çalışan demirlerin altındaki sarı küçük tabela dışında, bir durak olduğu asla anlaşılmayan noktaya geldiğimde; yerde sırtı yola dönük yatan birini gördüm, hareketsiz… ve yardım elini uzatmama engel olan sesimi duydum.
Her birimiz böyle oldukça, tan yerine doğan güneş her geçen gün biraz daha acı verecek gibi görünüyor insanlığa. Seçim bizim.” diyor ”Begüm Tarako” ve ”İrin”i o anın verdiği yoğun sorgulama hissiyle yazdığını dile getiriyor. ”Begüm Tarako”; kendi söz, müzik ve düzenlemelerinden oluşan ilk solo albüm çalışması “Aklımın Oyunları”nı 2012 yılında paylaştı. 2015’te farklı müzik tarzları ve sanat disiplinlerini bir araya getirerek tasarladığı görsel, işitsel ve yazınsal bütünlükteki ikinci albüm projesi ”7”yi yayımladı. İlk tekli ”Alaca” 2017 Aralık ayında, ikinci tekli ”Dem” ise 2018 Nisan ayında dinleyiciyle buluştu. ”Begüm Tarako”nun güçlü elektronik dokularla derin ve vurucu vokalleri birleştirdiği yeni şarkısı ”İrin” Akustikhane Records etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında!