Bugüne kadar yüzlerce sanatçının albümünü yapan iş insanı ve Berekat yayınevi sahibi Reşit Avanoğlu hayatını kaybetti. Bu konu ile ilgili birçok ünlü isim sosyal medya hesabından üzüntülerini dile getirdi. Onlar arasında Sedat Uçan, Seyfullah Çakmak ve Abdurrahman Önül gibi sevilen ilahi sanatçıları var.Sedat Uçan sosyal medya paylaşımında: ”Çok kıymetli büyüğümüz Berekat Yayınevi kurucusunu kaybetmenin üzüntülü haberini almış bulunmaktayız. Bizlere abilik önderlik eden saygıdeğer büyüğümüz Reşit Avanoğlu’na Rabbim’dem rahmet dilerim. Rahman ve Rahim olan Allah, Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed Mustafa ( S.A.V) Efendimize komşu eylesin. Başımız sağolsun. Geride kalan acılı ailesine sabırlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Önül paylaşımında: ”ilk Albüm’ümü Çıkarmama Vesile Olan Berekat yapım sahibi reşit avanoğlu vefat etmiştir, merhuma Allah’dan Rahmet diliyoruz mekanı Cennet Olsun” ifadelerine yer verdi.

Seyfullah Çakmak paylaşımında: ”Değerli büyümüz, Berekât yayınevi kurucusu ve bizim gibi bir çok sanatçının bu camiaya girmesine vesile olan sevgili Reşit Avanoğlu’nun vefat haberini teessürle almış bulunmaktayım. Rabbim mekanını cennet eylesin, Ruhu için el fatiha” ifadelerini kullandı.