Blu tv, iddialı yapımlarından biri olan ”Yeşilçam” ile beğeni toplamaya devam ediyor. Senaryosu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizinin kadrosunda Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu, Selin Şekerci, Bora Akkaş, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik gibi isimlerin yer aldığı dizi yayınlanacak 10. bölümü ile sezon finali yapıyor.
Çağan Irmak’ın yönetmenliğini üstlendiği dizi kısa bir sürede büyük ses getirirken dizinin 2. sezon çekimlerine geçtiğimiz haftalar içerisinde başlanmıştı. Blu tv’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; ”Tek bir kurşunu kaldı Semih Ateş’in Yeşilçam’da tutunabilmesi için. Perşembe akşamı sezon finaliyle Yeşilçam’da buluşuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Peki dizinin konusu ne ?

1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde, altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma hikâyesini anlatan dizide; Semih Ateş hikayeler olmadan yaşayamayan, sinemadan gözü dönen, ‘film çekemezsem ölürüm ben’ diyen hırslı bir prodüktördür. Yapım şirketi Ateş Film’i rakibi Vehbi’ye kaybettikten sonra Semih’in iki amacı vardır: yeni şirketi Büyük Ateş’i de kaybetmeden bol gişeli bir film yapmak. Aynı zamanda unutamadığı eski eşi, Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Mine Cansu’yu geri kazanmak. Hem Semih’in ortağı hem de Mine’nin kardeşi olan Hakan tesadüfen gördüğü ve star ışığı olduğuna inandığı Tülin’i Semih ile tanıştırır. Genç ve yetenekli bir kız olan Tülin, Semih’in hayatında yavaşça dengeleri değiştirir.