Bursa’nın Yıldırım içerisinde bulunan Sarıbal market ve içerisinde yer alan Hayal kütüphanesi mahalle’de bulunan çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Yaptığı etkinliklerle ve projelerle adından sıkça söz ettiren işletme sahibi Emre Tamirciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı için güzel bir etkinlik gerçekleştirdi.
23 nisan dolayısı ile düzenlenen resim yarışmasında güzel görüntüler ortaya çıktı. Miniklerin çizimleri ile güzelleşen etkinlik’te resimler sergilendi. Etkinlik ile ilgili konuşan Emre Tamirciler,  ”Herşeyden önce yüreğini koydular kısaca ortaya. Çocukların yüzü güldü bizimse yüreğimiz” dedi. Tamirciler, konuşmasının devamında: ”Daha önce 29 Ekim Cumhuriyetin 100. Yılını mahallemdeki yüreğini güzel insanlar sayesinde el ele vererek bir etkinlik yapmıştık. Büyük – küçük herkes katılmıştı o gün, çok eğlenmiştik, mutlu olmuştuk. En önemlisi yüreğimizde ayrı bir huzur vardı. Haliyle çocuklar da yaklaşan resmî bayramlar için bir beklenti içerisine girmişlerdi.”
”Ve bana gelip “Emre abi, Hayâl Kütüphanesinde 23 Nisan etkinliği yapacak mısın?” Diye sordular. Neden olmasın dedim. Yüreği güzel dostlarımıza ulaştım, onların da fikirleriyle bir resim yarışması düzenledik. Çocukların yapmış olduğu resimleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıp Hayâl Kütüphanesinin bulunduğu alanda sergileyip oylamalar yapıldı. Herşeyden önce yüreğini koydular kısaca ortaya. Çocukların yüzü güldü bizimse yüreğimiz. Yaşayamadığımız çocuksu duygularımızdı belki de çocuklara yapmış olduğumuz hazırlıklar. Fotoğraf karesinde görünenler / görünmeyenler olarak kocaman aileymişiz meğer, bunu anladım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, yüreğinden öpüyorum. Nice etkinliklerde buluşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.