Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı olan Çamurhamamı mahallesi, içerisinde barındırdığı termal kaplıcalar ile yerli ve yabancı turistleri kendine çekmeye devam ediyor. Bozdağın yamacında yer alan küçük ve şirin bir kasaba görünümündeki mahalle’nin tabiri caizse ufak bir sahil kasabası ile eş değer olduğunu ve yaşamak için ideal bir yer olduğunu belirtebiliriz. Yöre halkı’nın cana yakın olması ve suyu’nın doğal olarak dağlardan gelmesi Salihli ve çevre illerden birçok insanı buraya çekmeye yetiyor. Çamurhamamı, Manisa şehir merkezine 72, İzmir’e ise 96 km uzaklıkta yer almaktadır.
Köylü pazarı

Salihli merkeze 11 km uzaklıkta bulunan Çamurhamamı mahallesinde yöre insanlarının kurduğu köylü pazarı en çok taleb gören şeylerin başında geliyor. Köylü’nün kendi bahçelerinde yetiştirdiği doğal ürünleri sattıkları ve haftanın belirli günlerinde kurulan pazar yeri mahalleyi ön plana çıkaran ve canlılığını koruyan şeylerden bir tanesi desek doğru olur. Yaz ve Kış ürünleri her daim taze olarak satışa sunulan pazar’da taze fasulye’den ceviz’e kadar herşey var.

Termal Tesisler

Çamurhamamı mahallesinde yer alan termal kaplıcalar ise Çamurhamamı ismini ön plana çıkaran en önemli şeylerin başında geliyor. Ağırlıklı olarak yerli turistleri ağırlayan termal kaplıcalar birçok hastalığa’da şifa olmaya devam ediyor. Başta Cilt ve deri hastalıkları olmak üzere kireçlenme, egzama, ortopedik rahatsızlıklar, böbrek taşlarının dökülmesi, romatizmal hastalıklar, kas ve eklem sistemindeki rahatsızlık gibi birçok hastalığa şifa olmaya devam ediyor.

Tesis içerisinde 50 ve 70 m2 arasında üç tip oda bulunmakta olup 1 oda ve antreden oluşan müstakil balkonlu dairelerden oluşmaktadır. Daireler 2 ya da 4 kişinin rahatça konaklayabileceği standartta hazırlanmış. Günübirlik ziyaretler için ayrıca özel banyolar ve kapalı havuzu hizmetide bulunmaktadır.
Tesis çevresinde ihtiyaçları karşılamak adına (market, lokanta, fırın, çay bahçesi, çocuk parkı, piknik alanları) gibi gerekli yerler bulunmaktadır. Termal tesislerde en çok ihtiyacı duyulan şeylerden biride sağlıksal sıkıntılarda başvurulabilecek bir yer olmasıdır. Salihli merkezde, ana dallarda hizmet veren 1 Devlet Hastanesi 5 Özel Hastane ve Sart merkezde 2 doktor ve Hemşireyle hizmet veren sağlık ocağı bulunmaktadır.

En yakın ziyaret edebileceğiniz yerler!

Sardes
Çakırağa Konağı (Ödemiş)
Bintepeler (Anadolu Piramitleri)
Fosil Ayak İzleri
Kız Köprüsü
Su Uçtu Şelalesi ve Adala Kanyonu
Anadolu Anıt Çınarı
Kula Evleri
Kula Peri Bacaları
Bozdağ Kayak Merkezi
Gölcük Yaylası