Almanya`da yaşamını sürdüren Ceyda, enerji dolu bestesi ile ilk kez müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Söz, müzik, düzenleme ve prodüksiyonu kendi imzasını taşıyan ve bağımsız olarak yayınlanan teklide, hepimizin pandemi döneminde kısıtlamalardan dolayı yaşadığımız zorlukları, eğlenceli ve coşkulu bir yorumla anlatıyor.
2010 yılında Rafet El Roman’ın düzenlediği “Müzik Benim Hayatım“ projesinde son on yetenek arasına kalarak, ilk büyük sahne tecrübesini Köln ve Amsterdam’da El Roman’la birlikte sahne alarak yaptı. Kendi kurduğu akustik cover gurubu “Aroma”’da solist ve gitarist olarak katıldığı farklı etkinliklerle müzik alanındaki tecrübesini arttırdı.
Günümüze kadar yaşanan bu süreçte yapmış olduğu bütün çalışmaları, ilk teklisi olan “Ahey Ahey“ ile birlikte dinleyicileriyle buluşturmaya başladı. Ceyda, bu teklisinde, hip-hop ve pop türlerini, elektro gitar ve synth sound ile harmanlayarak modern bir tarzı benimsiyor. “Ahey Ahey” Spotify ve Youtube başta olmak üzere tüm dijital platformlarda!