Tarihi Türk Zirvesinde Bir Anadolu Kadını Çilem Duman Uluslararası arenada birçok projede yer alan Sanatçı Çilem Duman ülkemizi tarihi Türk Zirvesinde temsil edecek. Türkçe konuşan Türk ülkelerle zirve Kazakistan’ın tarihi Türkistan şehrinde Mart ayında Covid önlemleri ile gerçekleşecek. 122 barış kanalında ve anadili Türkçe olan Türk ülkelerin başkanlarının karşısında hazırlanan şarkının her ülkenin özel çekimleri ile zirvede gösterimi olacak.
Müzik direktörlüğünü Kazakistanlı ünlü prodüktör müzisyen Meirzhan Aliakabarov’un üstlendiği projede Türkiye’den tek isim Çilem Duman olacak. Çilem Duman Anadolu temalı Türk Kadını kostümü ile eseri Türkçe yorumladı. Kostüm sanat danışmanlığını Türk Folklor Dansları Eğitmeni Serkan Şerin üstlendi.
Türkiye çekimlerini İstanbul’un tarihi dokularının olduğu özel yerlerde yönetmen Gökhan Gökçay gerçekleştirdi. Pandemi normalleşme süreci sonrası ilerleyen tarihlerde ayrıca projede yeralan tüm Türk ülkelerinin sanatçıları ile birlikte Kazakistan tarihi Türkistan şehrinde gerçekleşecek özel konsere sanatçı Çilem Duman Türkiye den özel davet edildi.