Merhabalar değerli Ds Kültür Sanat okurları..

Bu yazımda bir kadın olarak önemli bir konuya değineceğim. Sanatçı ruhum hassasiyetini göstermeli diye düşünüyorum. Son zamanlarda ana haberlerde izlediğim bitmek bilmeyen kadına şiddet haberleri bu mısraları yazmama en büyük sebep diyebilirim.

Dünyaya insan evladının varoluşunun temeli kadın doğaya bile ismini vermiştir. Toprak Ana dediğimiz doğa dahi dişil ruhu enerjiyi içinde barındırır. Kadın değerli özel varlığıyla hayatımızda anne eş dost arkadaş olarak varken neden şiddete maruz kalıyor?


Ülkemizde kadının ve varoluşun değerini yoksa farkedemiyor muyuz? Ya da bilmek mi istemiyoruz… Şiddete susmak her kim olursa olsun doğru değilken şiddet gören kadınlarımızın gencecik hayatları ellerden kayıp giderken biz susmamalıyız. Devletimiz elbetteki gereken tüm yaptırımları önlemleri almak için gereken düzenlemeleri yaparken bizler de birey olarak gerekli tepkilerimizi vermeliyiz.

Kadının ve insanın önemini anlatmalıyız.Bu kadar kolay ve basit algılamamalı kadına şiddet uygulayan erkek eş ya da aile bireyleri tek tek eğitilmeli ve öğretilmeli kadına şiddet insanlık dışıdır mesajını öğretmeli diye düşünüyorum. Ben bir kadın ve insan olarak kadın ana, eş, candır, insandır diyenlerdenim.


Kadına dokunma kıymetli kadını incitme ruhu kalbi hassastır kadının. Ve yazıma burda noktalarken bir Sanatçı hassasiyeti ile “Kadına Şiddete Hayır” diyorum burdan bir kez de bir kadın olarak sesimi ben duyurmuş oluyorum. Bir sonraki köşe yazımda görüşmek dileğiyle sevgiyle dolu şiddetsiz huzurlu günler diliyorum.

Çilem Duman
cilemduman@dskultursanat.net