Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Turkey Posts English’te yer alan habere göre, ekim 2023’te yayın hayatına başlayacak olan kanal, iş dünyasındaki küresel gelişmeleri Türkiye perspektifinden değerlendirecek, küresel finans piyasalarındaki gelişmeleri kapsamlı raporları ve özel röportajlarla aktaracak. Kanal, medya ve pazarlama iletişimi de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren İlbak Holding’in girişimiyle yayın hayatına yeniden başlıyor.
Merkezi İstanbul’da bulunacak olan CNBC Türkiye, günde en az 10 saat canlı yayın içeriğiyle finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine yer verecek. Kanalın yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla desteklenecek.

NBC International Başkanı ve Murahhas Azası John Casey, birleşme hakkında şu şekilde konuştu: “ Küresel bir marka olarak yerel düzeyde iş haberleri, içgörüler ve analizler sunmanın öneminin farkındayız. İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye’yi müjdelemek ve CNBC’nin özgün ve dinamik içeriğini Türkiye’deki izleyicilerle buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. “

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ CNBC’yi Türkçe içerikle Türkiye’ye geri getirmekten mutluluk duyuyoruz. CNBC Türkiye, taahhüt ettiğimiz eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içerikleri ile ülkemizdeki iş piyasalarında şüphesiz bir ilki gerçekleştirecektir. Türkiye, 85 milyonluk nüfusu ve büyüyen yatırımcı tabanı ile canlı ve çok yönlü bir ekonomiye sahiptir. Amacımız, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye’deki iş dünyasının ve pazarların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktır. CNBC Türkiye, izleyicilerinin sürekli değişen küresel iş ortamında bilinçli kararlar almasına ve fırsatları yakalamasına yardımcı olacak. Dünyanın ilk 20 ekonomisi arasında yer alan Türkiye’nin kalkınmasında önemli rol oynayacağına yürekten inanıyorum. CNBC International ile olan bu güçlü ortaklık, Türkiye ekonomisinin gücünü ve dinamizmini de gösterecek.”