Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Geçtiğimiz gece, İstanbul’un gözde mekanlarından Portaxe’de gerçekleşen “Diamonds Of Turkey Awards” görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Des Medya’nın üstlendiği organizasyona; müzik, sanat, iş ve cemiyet dünyasından birçok değerli isim katıldı. Seray Sever ve Mert Palavaroğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği gecede; Cem Belevi Yılın En İyi Pop Erkek Sanatçısı, Nuri Alço Meslek Onur Ödülü, Bahadır Tatlıöz Müzik Onur Ödülü, Nihan Akın Diamonds Of Turkey Özel Ödülü, Gökçe Kırgız En İyi Çıkış Yapan Single Ödülü, Ece Gürsel En İyi Kadın Sunucu, Enbe Orkestrası En İyi Orkestra, Ayşen Birgör En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Sanatçı, Cansu Taşkın En İyi Manken ödülüne layık görüldü.
Nuri Alço: ”Bir kere televizyonda görünen ünlüyüm diyor”

Ödül gecesinin konuklarından biri Yeşilçam’ın efsane kötü adamlarından Nuri Alço’ydu. Son dönemde dizi oyunculuğuyla sinemanın parlak döneminde ‘şöhret’ kavramını karşılaştıran Nuri Alço, tek bir dizide görünen herkesin ‘Ünlü’ diye çağrılmasına itiraz etti. Nuri Alço; “İsmiyle ünlü olmak kolay bir şey değil. Daha dün dizi çekmeye başlayan, sinema filmi bile olmayan insanlara ‘Ünlü’ deniyor. Bir kere televizyonda görünmeyle ünlü olunmaz. Ünlü insanı yolda gören herkes tanır. Yeşilçam’da sayısız filmde oynadım, 10-15 filmden sonra o dönemin basını bana ‘Ünlü oyuncu’ demeye başladı. Şimdiki ünlüleri kimse tanımıyor. Bir dizide oynamak yetmez. Sinema filmi gibi kalıcı bir eserde rol almak gerekir” dedi.

”Etek” sorusu Cem Belevi’yi güldürdü! Etek bizi bozar!

Gecede ödül alan diğer isimlerden Cem Belevi yeni projelerini anlatırken, “Ters köşe şarkılar” geliyor diyerek tarzının dışında çalışmalarla dinleyenlerine sesleneceğini söyledi. Cem Belevi, son dönemde erkek ünlülerin etek giymesi ve oje sürmesiyle ilgili soruya kahkahayla yanıt verdi. Cem Yılmaz ve Sefo’nun İskoçya’da etek giymesi, Uraz Kaygılaroğlu’nun ojeli pozları sorulduğunda Cem Belevi, “Etek bizi bozar. İstanbul’da etek giymek iddialı olur. İskoçya’ya ben de gittim ama etek giymedim” dedi. Cem Belevi bir gün İskoçya’da bir klip çekerse etek giyebileceğini de söyledi.

Büyük yapımcılar kenara çekilince pop müzik kirlendi!

Gecede ödül alan isimlerden şarkıcı Nihan Akın, Petek Dinçöz’e verdiği ‘Sevgi Arsızı’ şarkısının başarısıyla mutlu olduğunu söylerken yakın zamanda düet projeleri olduğunu ve bu projeleri hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşadığını söyledi.
Son dönemde pop müzikte yaşanan gerilemenin altını çizen Nihan Akın, “Pop müzikteki kirliliğin sebebi büyük yapımcıların piyasadan çekilip şarkıcıların kendi imkanları evde müzik yapmaya başlaması oldu. Yapımcılar kenara çekilip büyük prodüksiyonlar kenara kalkınca yapılan işler kalıcılığını yitirdi” dedi.

Ece Gürsel: ”Mankenlikten emekli olamıyorum”

Meslekteki 25. yılını kutladığı yılda ödül almanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Ece Gürsel, tiyatro, sunuculuk, mankenlik ve şarkıcılığı aynı anda yürütmenin kendisini çok iyi hissettirdiğini söyledi. Ece Gürsel, podyumlardan emekli olmayı düşündüğünü ama sektörün kendisini bırakmadığını söylerken, “Ne mankenlikte ne de şarkıcılıkta emekli olmama izin verilmiyor. Hala fiziğime iyi baktığım için podyuma ve sahneye çıkabiliyorum” dedi.