Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi ve oyuncu Angelina Jolie, uluslararası topluma, sel felaketinden etkilenen Pakistan’daki halk için daha fazlasını yapması çağrısında bulundu. Hindustan Times’ta yer alan habere göre, Angelina Jolie, Pakistan’da meydana gelen şiddetli yağış ve selden dolayı orada yaşayan insanlara yardım etmek için geçtiğimiz salı günü Pakistan’a gitti.
2011 yılından bu yana Birleşmiş Milletler mülteciler özel elçisi olan oyuncu, Pakistan’da yaşayan mağdurlarla da görüştü. Instagram’da hayran sayfalarının paylaştığı video ve resimlerde, insanlarla el sıkışırken ve sohbet ederken görüldü.  AP’ye göre, Haziran ortasında Pakistan’ı vuran sel, yüzlerce insanın hayatına mal oldu, yüz binlerce eve zarar verdi ve yarım milyon insanı evsiz bıraktı. Angelina, Temmuz ayından bu yana su kaynaklı hastalıkların yaklaşık 300 kişinin ölümüne neden olduğu en kötü etkilenen bölgelerden biri olan Dadu’yu ziyaret etti.
Angelina daha önce Pakistan’ı sel felaketinin vurduğu 2010 yılında ve büyük bir depremin vurduğu 2005 yılında yardım operasyonlarına yardımcı olmak için Pakistan’ı ziyaret etmişti. ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) tarafından daha önce yapılan bir açıklamada, aktörün Pakistan’daki selden etkilenen bölgeleri ziyaret edeceği belirtilmişti. Basın açıklamasında, ihtiyaçlarını daha derinden anlamak ve rehabilitasyon ve yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için sonraki adımları anlamak amacıyla doğrudan ailelerle buluşacağı belirtildi. IRC, aktörün acil müdahale operasyonlarını ve Afgan mülteciler de dahil olmak üzere yerinden edilmiş insanlara yardım eden yerel kuruluşları ziyaret edeceğini söyledi.

Translate »