Hayvan hakları kuruluşu olan Peta, yaptığı açıklama ile tepkilerin odak noktası haline geldi. Et tüketen erkeklerin gezegene ciddi zararlar verdiğini belirterek, et yiyen erkeklerin seks yapmasının yasaklanmasını talep etti. The Daily Telegraph’ta yer alan habere göre, çarşamba günü yapılan açıklamada, kadınların daha fazla sera gazı emisyonundan sorumlu oldukları için et yiyen erkekler ile birlikte olunmaması gerektiğini söyledi. Yapılan bu açıklama Almanya’da olduğu gibi tüm dünyada da büyük tepki topladı.
Peta’nın Almanya şubesi, erkeklerin daha fazla et yedikleri için kadınlardan yüzde 41 daha fazla kirliliğe neden olduğunu gösteren bilimsel bir dergi olan Plos One’ın geçen yıl yaptığı araştırmaya işaret etti. Peta, böylesi bir “zehirli erkekliğin” zorla iffeti ve hatta çocuk sahibi olmayı yasaklamayı gerektirdiğini söyledi. Doğmayan her çocuğun yılda 58,6 ton CO2 tasarrufu sağlayacağı belirtildi.

Ağır ‘et vergisi’ için çağrı yaptılar!

Açıkalamlarına devam eden Peta, gezegeni tarımın neden olduğu küresel ısınma emisyonlarından kurtarmak için erkekler için hükümete “yüzde 41 oranında ağır bir et vergisi” çağrısında da bulundu. Cox, “Artık toksik erkekliğin iklime zarar verdiğine dair bilimsel kanıtlar var, et yiyen tüm erkekler için seks veya üreme yasağı da bu bağlamda maksatlı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tarımı hedef aldılar!

Tarım konusuna da değinen Peta, ineklerin geğirmesinin neden olduğu metan emisyonlarının büyük bir payıyla iklim değişikliğine önemli bir katkıda bulunuyor. ineklerin geğirmesinin neden olduğu metan emisyonlarının büyük bir payıyla iklim değişikliğine önemli bir katkıda bulunuyor . Birleşik Krallık’ta tarım, Birleşik Krallık’ın 2020’deki toplam emisyonlarının yüzde 11’inden sorumluydu ve sera gazlarını kirleten en büyük beşinci sektör. Konu ile iligili olarak son Almanya seçimlerine kadar Angela Merkel hükümetinin bir parçası olan Hıristiyan Sosyal Birlik partisinden politikacılar tarafından reddedildi. Partiden usta bir kasap olan milletvekili Alois Rainer, fikri “tamamen saçma” olarak nitelendirdi.

Translate »