Taiwan News’te yer alan habere göre, Tayvan’ın doğusunda büyük bir deprem meydana geldi. Evler ve köprüler hasar gördü ve bir tren raydan çıktı. En az bir kişi öldü.Tayvan iki gün içinde ikinci bir güçlü depremle sarsıldı. Yetkililere göre, Taitung kentinin 42 kilometre kuzeyinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü yedi kilometre derinlikteydi. Taipei Kriz Merkezi, bir çimento fabrikasında düşen toz filtresinin çarpması sonucu bir işçinin öldüğünü söyledi.
Depremde evler ve yollar hasar gördü. Hükümete göre, en az 79 kişi tıbbi tedavi görmek zorunda kaldı. Yuli kasabasında bir köprü çöktü. Doğu Hualien İlçesinde çöken üç katlı bir süpermarkette çok sayıda kişi mahsur kaldı. Dördü yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Toprak kaymaları yolları kapattı.

https://twitter.com/badiucao/status/1571402073387966466

Tren raydan çıktı, yaralanan olmadıTayvan Demiryolları’na göre, Hualien İlçesinde düşen beton parçalarının çarpması sonucu bir tren raydan çıktı. 20 yolcu emniyete götürülmek zorunda kaldı, kimse yaralanmadı.Başkent Taipei’de de sarsıntı hissedildi. Operatörlere göre, Tainan ve Kaohsiung şehirlerindeki daha büyük çip fabrikaları depremden etkilenmedi.

Devlete ait Çin deprem gözlem merkezi olan Çin Deprem Ağları Merkezi, Halk Cumhuriyeti’nin Guangdong’dan Şanghay’a kadar olan kıyı bölgelerinde açıkça fark edilir sarsıntı olduğunu bildirdi.

Translate »