İstanbul Gelin Damat Fashion Day 7. kez GelinDamat Dergisi imtiyaz sahibi Ferhat Muğurtay organizatörlüğünde gerçekleşecek. Almanya’da ise Gelin Damat Dergisi Almanya imtiyaz sahibi Ali Şanlı organizatörlüğünde, Muğurtay yönetiminde yapılacak. İki defilenin dekoreografisini ise Fatih Ömercikoğlu, sunuculuğunu ise Ece Prim ve Burak Törün üstlenecek. Defilelerde Özge Ulusoy, Ece Gürsel, Şebnem Scheafer, Wilma Ellese, Simge Ünal, gibi birçok yerli ve yabancı ünlü manken podyumda olacaklar.
Muğurtay ve Şanlı yaptıkları ortak açıklama, “Bu sene Türkiye’nin önde gelen modacı ve toptan gelinlik üreticileri ile birlikte sadece ülkemizde değil, Almanya’dada gelinlik modasına yön vermeye hazırlanıyoruz. İstanbul Gelin Damat Fashion Day ‘de 51 modacının en özel gelinlik tasarımlarını evlenecek çiftlerin ve medyanın beğenisine sunarak bu senenin trendleri belirlemiş olacağız.” ifadelerini kullandılar.

Frankfurt Gelin Damat Fashion Day ‘de, Avrupa’da bulunan toptan gelinlik, damatlık ve abiye alıcıları ile ülkemizin ve Avrupa’nın üreticilerini bir araya getiriyoruz.Organizasyona katılan gelinlik, damatlık ve abiye üreticileri tasarımlarını muhteşem defile şovları ile Avrupalı alıcıların beğenisine sunacaklar. Avrupa’dan ve farklı ülkelerden de firmalar defilede ürünlerini sergileyecekler. GelinDamat Fashion Day 2023 uluslararası boyutta moda, ticaret ve işbirliklerin gelişmesine katkı sağlayacak. Ayrıca, Gelin Damat Dergisi Almanya yayınımız çok yakında tümAvrupa’da bayilerde satışa sunulacak.” ifadelerine yer verdiler.