Adıyaman’daki depremde enkaz altında kalan halk müziği sanatçısı Aziz Taştan ve eşinin cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi. Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde 7,7 büyüklüğünde ve Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde ise 7.6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye’yi yasa boğdu.
Depremin bilançosu ağırlaşırken, ses sanatçı ve yazar Onur Akay, Adıyaman’daki depremde enkaz altında kalan halk müziği sanatçısı Aziz Taştan’ın ve eşinin, cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Akay, “Adıyaman’daki depremde enkaz altında kalan ses sanatçısı arkadaşımız Aziz Taştan’ın ve eşinin, maalesef cansız bedenine ulaşıldı. Aynı zamanda öğretmen, besteci ve söz yazarı olan Taştan’a ve eşine Allah’tan rahmet dilerim. Allah, depremzedelerin yardımcısı olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

Aziz Taştan Kimdir?

Konservatuvarı birincilikle kazanan Aziz Taştan, 2011 yılında “Kaçak” ismini verdiği ilk solo albümünü çıkardı ve halk müziği severlerden büyük ilgi gördü. Birçok albüm, single ve klip çalışmaları yapan Taştan, ayrıca özel bir kanalda “Yüreğimin Ezgisi” isimli bir televizyon programı hazırlayıp sundu. Tiyatro dalında da dört oyun yazıp sergileyen ve resim sergileri de açan sanatçı, çok sayıda konser ve sahne programları da yapmıştır.

Kaynak: onurakay.com.tr