İHH İnsani Yardım Vakfı ve Güney Kore’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Good Neighbors International (GNI) arasında Ayni Yardım Dağıtım Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı. İmza törenine İHH’yı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya ve Genel Muhasip Celil Özatamer katılırken, Good Neighbors International kurumundan ise Takım Lideri Lee TaeHo ve Sosyal Çalışmacı Hailey Kim hazır bulundu. İHH Genel Merkezi’nde imzalanan protokol ile kurumların insani yardım konusunda çeşitli alanlarda iş birliği içinde çalışmaları hedefleniyor.
6 Şubat depremlerinin ardından 5 milyon dolar değerinde destek

İki kurum arasındaki işbirliğinin temelleri, 6 Şubat depremlerinin hemen sonrasına dayanıyor. Good Neighbors International, depremin ardından İHH aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye ve Suriye’ye toplamda 5 milyon dolar değerinde 25 konteynerlik ayni yardım malzemesi göndermişti. Konteynerlerde çadır, branda, kışlık kıyafetler ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri yer alıyordu.
Görüş alışverişinde bulunuldu

Protokolün imzalanmasının ardından iki kurumun temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İHH ve Good Neighbors’ın yardım faaliyetleri, devam eden projeler ve yapılabilecek iş birlikleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, İHH Uluslararası İlişkiler Birimi ve Yurt İçi Yardım Birimi temsilcileri de hazır bulundu.