Yeni ABD Nüfus Sayımı rakamları, Amerikalıların Başkan Joe Biden’ın ekonomisi altında giderek daha kötü durumda olduğunu gösterdiği için Demokratlar için felaket anlamına geliyor. Girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, Twitter/X’teki bir gönderide yeni Nüfus Sayımı rakamlarını açıkladı. ABD Başkanı Biden için hiç iç açıcı olmayan rakamlar doğrultusunda  Palihapitiya, şunları söyledi: “ABD’nin gelirleri şu ana kadar Biden Başkanlığı’nın her yılında düştü. “Ortalama gelirler: Geçen yıl ortalama gelir 74.580 dolara düştü.
Bu konu ile ilgili Amerikan halkı mali durumlarının mevcut durumu konusunda pek iyi hissetmiyor. Yakın zamanda yapılan bir Gallup anketine göre Amerikalıların yarısı mali durumlarının bir yıl öncesine göre daha kötü durumda olduğunu söylüyor . Sadece %35′i mali durumlarının artık daha iyi durumda olduğunu söylüyor.

Biden yönetimi, Trump’ı engellemeye çalışıyor!

Eski ABD başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde 2024 seçimini kazandıktan sonra “bürokratları kovmak ve bataklığı kurutmak” için harekete geçeceğine söz vermişti. Trump, federal kamu hizmeti çalışanlarının işten atılmalarını önleyen korumalardan mahrum bırakacak F Çizelgesi’ni uygulamayı planlıyor. Bu hamle, federal işgücünü yeniden şekillendirebilir ve hükümet bürokratları, diğer adıyla “Derin Devlet” arasındaki liberal önyargıyı sona erdirebilir. Ancak Demokrat Başkan Joe Biden’ın yönetimi, Trump’ın teklifini uygulamaya koymadan önce bu öneriyi engellemeye çalışıyor.
Donald Trump: Tanrı iki cinsiyet yarattı, erkek ve kadın

LGBT destekçisi olan Biden, seçimlere doğru giderken Trump’ın yeniden seçilememesi için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de Cumhuriyetçi başkan adayları, Washington’da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yaptı. Konuşmacılar arasında, açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken ABD’nin eski Başkanı Donald Trump da vardı. Trump, cinsiyet değişikliği ameliyatlarına karşı olmasıyla bilinirken, bu alandaki mücadelesini sürdüreceğini her fırsatta dile getiriyor. Daha önceki açıklamalarında, trans bireylere tepki göstererek, 2024 seçimlerini kazanması halinde bu “çılgınlıkla” mücadele etme sözü verdi. Bu çıkışları üzerine dikkatleri üzerine çeken Trump, Amerikan halkının güvenini kazanarak yeniden başkanlık yarışında öne geçmeyi başardı. Yapılan bir çok anketten birinci çıkmayı başaran eski ABD Başkanı, seçim gezilerine devam ediyor.