Written By DS Kültür Sanat
Categories:

1 Eylül 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Rize’lidir. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümü’nden mezun olmuştur. 2008 yılının Nisan ayında “Büyük İnsan” isimli ilk albümünü çıkardı ve “Büyük İnsan” şarkısının Youtube’da 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parladı. 2010 yılında çıkan “Biraz Ayrılık” adlı albümüyle büyük bir başarıya imza atan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu.
2015 yılında Sesi Çok Güzel yarışmasında Sibel Can ve Sertab Erener ile birlikte jüri koltuğuna oturan Gökhan Türkmen, GTR Müzik adlı kendi yapım şirketini kurdu. 2016 yılında Harun Kolçak ile birlikte seslendirdikleri Yanımda Kal şarkısı ile büyük beğeni toplarken, aynı yılın Ekim ayında 4. Stüdyo albümü “Sessiz”i dinleyicilerinin beğenisine sundu.
2019 yılına 3 parçalık “Virgül” maxi single projesi ile giriş yapan Gökhan Türkmen “İhtimaller Perisi”, “Ben Unuturum” ve Harun Kolçak’a ithaf ettiği “Masal Olsa” parçalarıyla ilgi görürken, “Iptıs Çaktıs” remix albümü ve “Para Hala Bende” cover projelerini de 2019 yazında sevenleriyle buluşturdu. Yine 2019 yılında müzik sektöründe 11. Yılını Ekim ayında 11. Yılına özel “11.” Adlı plak çıkartarak kutladı. Gökhan Türkmen evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.