İlayda Akdoğan’dan ‘koronavirüs’ açıklaması

Basketbolcu sevgilisini görmek için İran’a giden İlayda Akdoğan, dünyaya adeta kabus yaşatan koranavirüs salgını sebebiyle uçuşlar iptal edilince Türkiye’ye dönemedi. Ev karantinasında olan oyuncu, sağlık durumu hakkında konuşurken, Türkiye’den İran’a gönderilen uçağa neden binmediğini de açıkladı. Akdoğan, kendisini merak edenler için Youtube hesabından açıklamalarda bulundu.İran’a sadece bir buçuk haftalığına gittiğini söyleyen Akdoğan, “Bir buçuk hafta kalmayı düşünüyordum ki, geri dönemeyeceğimi anlayıncaya kadar. Bazı kişiler ‘Nasıl tahmin edemedin, sınırın kapanacağını, erkenden geri gelseydin’ diye mesaj atmış.” dedi.

Tahran’da bulunmadıklarını belirten Akdoğan, “Biz Tahran’da değiliz. Tahran’a 7-8 saat uzaklıkta Gürgan’dayız. Koronanın burada olduğunu biliyordum ama açıkçası virüsten çok korkmuyordum. Olursa da geçer iyileşirim diye düşünüyordum. Yaşıtlarımın çok kötü etkilenmediğini öğrendim.” dedi.

Sınırların kapatılacağını son anda öğrendiğini söyleyen Akdoğan, “Arkadaşım bana sınırların kapatılacağını saat 17.00’de söyledi. Sınırları kapatacakları saat ise 20.00’ydi. Ben şoka girdim tabii. Herhangi bir uçağa yetişmem imkansızdı.” dedi.

Genç oyuncu Akdoğan, bir an önce İstanbul’a dönmek istediğini belirterek, “Psikolojik olarak bunun sonu nereye varacak bilmiyorum. Burada vakit geçirmeyi sevsem de hayatım İstanbul’da… İstanbul’a gittiğimde 14 gün karantinada kalacağım. Benim etkilenmem önemli değil belki, araştırmalara göre ben atlatabilirim.” dedi.

İran’da ev karantinasında olduğunu söyleyen Akdoğan, “Ya anne ve babama bulaşırsa… Türkiye’den İran’a gönderilen uçakla (Koca Yusuf) ilgili hiç bilgim yoktu. O yüzden bu uçakla dönemedim. Ev karantinasındayız. Her işte bir hayır vardır. Sağlık durumum iyi, hasta değilim.” dedi.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap