İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’da büyük yıkıma yol açtı.  Türkiye geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. 
Türkiyenin sevilen isimlerinden Radyocu Hopdedik Ayhan olarak bilinen Ayhan Güngör ve TGRT Haber spikeri Mehmet Aydın deprem bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi. Ekranların sevilen isimleri, Adıyaman’da koordinatör Vali görevine getirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Adıyman’da deprem sonrası neler yapıldığını yerinde gördüler.

 

”İftarı az sonra vatandaşlarımızla birlikte yapacağız”

Hopdedik Ayhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: ”Günü Adıyaman’da geçirdik. İftarı az sonra vatandaşlarımızla birlikte yapacağız. Benim için kıymetli bir isim, her şeyden önce bir ağabey Gökmen Çiçek ile buluştuk. Adıyaman’da yaralar sarılsın diye koordineli ve hızlı bir çalışma içinde devletimiz. O sırada Kültür ve Turizm Bakan yardımcımız Sn. Ahmet Misbah Demircan’a rastladık. O da büyük bir itina ile alanda çalışıyordu. Allah emeği geçen herkese güç kuvvet versin.” ifadelerini kullandı.

 

“Sarsılmaz Kardeşliğimizle” bugünleri hep birlikte atlatacağız.”

Mehmet Aydın, yaptığı paylaşımda: ”Bugün günlerden Adıyaman. Yaralar sarılıyor. Hayat normale dönmeye başlıyor. Koordinatör Valimiz Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile yapılanları yerinde gördük. “Sarsılmaz Kardeşliğimizle” bugünleri hep birlikte atlatacağız.” dedi.