Written By Samet Tosun
Categories:

Beni seven insanlar benden ne istiyorlarsa nasıl görmek istiyorlarsa o şekilde görecek

Samet Tosun: Okuyucularımızın seni daha yakından tanıması için öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin ? Milad kimdir ?

Milad: Sanatçı besteci söz yazarı aranjör müziğe her daim güncel bakan biriyim. Müzik dünyasına çok küçük yaşta İngiliz bir grubun (anathema ) şarkılarını dinleyerek hızla giriş yaptım. 9 yaşında hayatımın en önemli kişi ve en yakın arkadaşım gitar la tanıştım. İçimde olan duyguları onunla paylaştım. 15 yaşında farklı grupların rock şarkılarını dinleyerek ve onlarla söyleyerek müzikte yetenekli olduğumu farkettim ve yavaş yavaş aranjörlüğe başladım bugüne kadara bir çok ünlü sanatçıyla dünyanın her yerinden söz yazarı besteci ve aranjör olarak çalıştım. 17 yaşından itibaren kendi şarkılarımı çıkartmaya karar verdim. Birinci şarkım tonight ile tanınmaya başladım. 2. Şakım dön Türkçe dilinde seslendirdim ve insanların güzel tepkilerini ve kitle kazandım. Ve her zaman allahın yardımıyla ve bana bahşetmiş olduğu bu yetenekle çizdiğim yolda başarılı olmaya çalıştım. Ve biliyor musunuz başarılı olduğumu zaman zaman gördüm.  Çünkü ilk günden gerçek kitleye müzik yaptım  sahte kitleyle ve tıklanmalarla buraya kadar gelmedim.

Samet Tosun: Peki sence Milad nasıl bir çocuktu ?

Milad: Duygusal araştırmaya öğrenmeye ve yeniliklere her zaman açık bir çocuktum 

Odam da bir kitap vardı ve o kitabın içinde dünyanın bütün şehirlerinin sokaklarının adresiyle beraber her bilgi yazılıydı ve ben hepsini ezberlemiştim. Birçok insan için çok gereksiz gözüken bir durumdu ama benim için bu dünyada yaşamakla bağlantılı olan bir şeydi. Ve onun ismini öğrenmek koydum. Çocukluğumun yüzde yüzünü müzik kapladığı için her şeye detaylı bakan bir çocukluk yaşadım ve çok çabuk büyüdüm.

Samet Tosun: Kendine ayırdığın bir günde zamanı nasıl geçiriyorsun ?

Milad: Müzik çapında yeni nesil için yeni tarzlar üretmeye çalışıyorum. Belki 23 saat çalışıp 1 saat uyuyabilirim.  Ama Gerçekten sonuçları gördüğüm zaman o 23 saat çalışmanın ne kadar faydalı olduğunu hissedebiliyorum. Sosyal medya benim için gün boyunca çok önemlidir. İnsanların ne yaptığını ve yaptıklarından amaçlarını merak ediyorum ve her gün devamlı ve detaylı hem öğrenmek için ve hem öğretmek için sosyal medya kullanıyorum. Bazen saatlerce müzik yaptıktan sonra beğenmeyip silebiliyorum. Çünkü müzik konusunda çok hassas davranan biriyim. Ve insanlara gerçekten güzel bir sound dinletme taraftarıyım.

Samet Tosun: Müziğe başlama hikayen nasıldı ? 

Milad:  Müziğe girişim çocukluktaki yaşadığım mutlu ve üzücü şeyler den esinlenmiş olabilir. Müzik her zaman benim dikkatimi çekiyordu ve yeteneğimi keşfedince müzisyen olmamak kaçınılmazdı. Bazen Çocukluğumda yaşadığım olayları ve günleri şu anda müziğe çeviriyorum. Her şey bir gitarla başladı ve o gitar beni buralara kadar getirdi. Ama gerçekten eğer küçük yaşta yeteneğimi fark etmeseydim şu an müzik yapmazdım.

Samet Tosun: İlk single çalışman ‘’son gün’’ ile müzik dünyasına güzel bir merhaba dedin, o günden bugüne geldiğinde olumlu yada olumsuz kendinde ne gibi farklılıklar görüyorsun ?

Milad: Son Gün benim için çok güzel bir deneyim di ama zaman zaman kendi tarzımdan uzak durmak mecburiyetiyle müzik yapmaktan artık yoruldum ve kendi tarzıma dönmek istedim. Herkesle çalışılmaz ve insan kendi içindeki tarzını daha çok göstermeli. Bu işler etrafındaki insanların istedikleri müzik tarzı ile yapılmıyor. 90 lara saygı duyuyorum ancak artık takvim 2020 yılını gösteriyor.  Ben kendim olarak devam etmek istiyorum ve devamlı güncel bir kişiliğe sahip olduğum için yeni şeyler sunmak istiyorum.  Bana ait kitle beni seven insanlar benden ne istiyorlarsa nasıl görmek istiyorlarsa o şekilde görecek. Ben kitleye hitap edeceğim etrafımdaki eski kafalara değil.

Samet Tosun: Doğru şarkıyı doğru zamanda çıkarmak önemli ve zor bir karar, son gün ve yana yana  yarım kalan şarkılarına nasıl karar verdin ?

Milad: Türkiye’ye geldiğim yıllarda Son Gün zamanıydı piyasanın gidişatına göre çıkarttım bende. Yana Yana ve Yarım Kalan içinde aynı şeyi söyleyebilirim. 

Elimde birbirinden güzel çok fazla şarkılarım var. Bu yüzden zaman zaman şarkı çıkartmakta çok kararsız kalıyorum. Beynini üretme konusunda durduramıyorum. Ama bundan sonra yaptığım bütün şarkıları bütün insanlarla paylaşmaktan vazgeçmeyeceğim. Bazen bir şarkıyı yapıyoruz ve piyasanın tarzına uygun olmadığı için silebiliyoruz ama artık silmek yok ve şarkılarım bir bir müzik tarihinde kayıt olacak.

Samet Tosun: Peki müzik kariyerinde olmak istediğin yani hedeflediğin nokta neresi?

Milad:  Küçük yaştan beri dünyanın en büyük sahnelerinde farklı ülkelerde konser vermek hayalimdi ve hala aynı hayalle yaşıyorum.  Evet en büyük hayalim dünya çapında tanınmış bir sanatçı olmak çünkü bildiğiniz üzere bir çok dilde şarkı söylemek yeteneğine sahibim bu yetenek varken ne den bütün insanlarla paylaşmayım? Günümüzde ana dilini konuşan insan bile zor bulunuyor. Ama düşünsenize ben sekiz farklı uyruğa hitap ediyorum. Ve devamlı müzik ile alakalı dil konusunda da güncel olmaya çalışıyorum.

Samet Tosun: Single şarkılarla mı devam edeceksin ? yoksa varmı dolu dolu bir albüm hazırlığı ?

Milad: Albüm fikri her zaman var bizi hep korkuttular prodüktörler artık albüm tutmaz diyorlar ve sadece bir single çıkartıp onun üzerinde çalışmayı söylüyorlar !!!  Şarkılar ve Alt yapı kaliteli olduktan sonra ve sesimizi duyurduktan sonra tutmaması için hiçbir sebep yok diye düşünüyorum. Albüm fikri aklımda var ve sözünü buradan önce kendime sonra herkese veriyorum.

Samet Tosun: Türkiyede kimleri dinlemekten keyif alıyorsun ?

Milad: En çok dinlediğim kişi ve hatta çoğu yerde örnek aldığım isimler; Ezhel- Ufo ve Mustafa Ceceli listem bu şekilde.

Samet Tosun: Elinde bir imkan olsaydı dünyaya nasıl bir mesaj vermek isterdin ?

Milad: Zengin Güçlü ve Her şeye Sahip olan insanlara ”ÇEKİLİN BİZDE NEFES ALALIM”

Kitaplarla aran nasıl? En son hangi kitabı okudun?

Milad: Esn son okuduğum kitap herkesin bildiği ve tatbikîde benimde sevdiğim yüzükler efendisi.

Kahvenin günlük hayatındaki yeri hakkında neler söylemek istersin ?

Milad: Yeni tanıştım kendisiyle burdan ona sevgilerimi göndermek istiyorum. Tanıştıranada teşekkür ediyorum sevgili menajerim 😊

Samet Tosun: Son olarak DS kültür sanat, hakkında neler söylemek ister siniz ?

Milad:  Sevgili Samet tosun ve ds kültür sanat Öncelikle sesim olduğunuz ve sesimi duyurduğunuz  için teşekkür ederim.

Ve benim gibi genç sanatçılara her zaman destek olmanızı rica ediyorum. Emin olunki sizin desteğinizle daha çok kitleye sesimizi ulaştırabiliriz. Ve belki de bizim sesimizle dünya daha güzelleşebilir.

Samet Tosun: Bu güzel ve bir o kadar keyifli sohbet için teşekkür ederiz. İnşallah daha güzel yerlerde görüşmek dileğiyle.

Milad: Daha güzel yerlerde görüşeceğiz.

Milad: Ben Son Gün ün sayesinde bir çok insanla tanıştım benim için çok değerli olan ve her daim yanımda olan kahrımı çeken sevgili Mejanerim,  röportaj verdiğim DS Kültür Sanat ailesi ve Samet Tosun 😊 Tabiki benim için çok önemli olan bana her zaman destek olan; isimleri sayamayacağım kadar çok fazla olan tüm yerel radyocu arkadaşlarım benden büyük abilerim ve çok nazik  kibar hanım efendi radyocu bayan arkadaşlarım, Ayrıca ulusal radyolarda bana destek olan ve insana insan olduğu için bakan  Esen Kayar, Fatih Uslu abime sizin aracılığınız ile teşekkürlerimi iletmek isterim.    

Sevgi ve Saygılarımla