Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Rock camiasının yakından tanıdığı isimlerden olan Murat Özel, uzun zamandır YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı “Reaction” videolarında en çok da rap şarkılara yaptığı yorumlarıyla müzisyenliği dışında da dikkatleri üzerine çekiyor.
“Reaction” videolarına hala ara ara devam eden müzisyen projenin iyice tanınmasıyla ve bunun müzik çalışmalarına yansımasıyla kendi çalışmalarını da bambaşka bir boyuta dönüştürdü.
Murat Özel, rap dünyasının tanınmış isimleri ile birlikte hazırlayacağı şarkılarla bizi buluşturacağı projesinin ilk startını da Kardiyak ile verdi. Şarkı, iki solistin çocukluğunda ve şu anda yaşadıklarını anlatmasının dışında aslında hemen herkesin çok iyi bildiği bir konuyu müzikal bir şölen eşliğinde sunuyor. Rap müzik üzerine reaction ve analiz videoları çeken Özel, Kardiyak’la da bu vasıtayla tanıştı. Solistliklerinin yanında akademik eğitim almış iki müzisyenin bir projede birleşmesi fikri çok heyecan vericiydi. Beatini yazan Murat Özel dışında, Kardiyak’ın da lirikal desteği şarkıyı şu anki seviyesine ulaştırdı. 2022 senesini farklı MC’ler ile değerlendirmek ve en az 10 proje yapmak isteyen Murat Özel Rock’n Rap konseptinin en sonunda bir albümde toplanacağı müjdesini de veriyor.