Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Filmin yönetmeni A. R. Murugadoss 2005 yılında Tamil dilinde çektiği Ghajini filminin Hint uyarlamasını yapmıştır. Akıl Defteri filminden uyarlanarak yapılan filmin başrollerinde Aamir Khan ve Asin yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Aamir Khan, Asin, Jiah Khan, Pradeep Rawat, Riyaz Khan yer alıyor.
Vizyon Tarihi: 24 Aralık 2008

Saat: 185 dk

Tür: Gerilim

Yönetmen: A. R. Murugadoss

Konusu; Sanjay Singhania (Aamir Khan), Air Voice GSM şirketinin sahibi ve Hindistan’ın en zengin iş adamlarından biridir. Bir gün nişanlısı Kaplana (Asin) ile birlikteyken bir saldırıya uğrarlar. Mafya lideri olan Ghajini Dharmatma (Predeep Rawat), Kalpana’yı öldürür, Sanjay’ın da kafasına vurarak, ölüme terk eder.
Sanjay, aldığı darbe sonucu hafızasını yitirir. İşin kötü tarafı, her 15 dakikada bir hafızasının tekrar silinmesidir. Fakat tek unutamadığı nişanlısı Kalpana’dır. Sanjay, nişanlısının intikamını alabilmek için 15 dakikaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden olayları unutmamak için sürekli olarak fotoğraf çeker ve üzerlerine yazar. Ayrıca, önemli isimleri ve tarihleri de vücuduna dövme olarak yaptırır.

Tıp öğrencisi olan Sunita (Jiah Khan), araştırma ödevi için Sanjay’ın dosyasını seçer. Araştırma ödevi için Sanjay’ı takip eder. Sanjay’la tanışarak onunla ilgili bilgiler öğrenir. Hatta evine giderek araştırma yapar ve onun günlüğünü ele geçirir. Sanjay’ın işlediği cinayetler nedeniyle Müfettiş Arjun (Riyaz Khan) da Sanjay’ın peşindedir.