Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Yönetmen koltuğuna Koray Kerimoğlu’nun oturduğu Öğretmen dizisinin senaryosunu Merve Girgin’in kaleme alıyor. dram, gençlik ve psikolojik gerilim türündeki Öğretmen dizisinin başrolerinde İlker Kaleli ve Ceren Moray yer alıyor.Fox tv’nin yeni dizisi öğretmen geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk bölümü ile büyük ses getirmeyi başardı. Yayınlandığı saatlerde twitter’da gündem olan ve saatlerce 1. sırada kalan dizinin başrollerinde İlker Kaleli ve Ceren Moray gibi isimler yer alırken reyting sıralamasında ilk 3’teki yerini aldı.

Sosyal medya’da La Casa de Papel dizisindeki profösör karakteri ile benzetilen dizinin başrol karakteri Akif ilerleyen bölümlerinde neler yapacak bekleyip göreceğiz.

https://twitter.com/kosecki_fan/status/1235277793669386241

https://twitter.com/elfttnkn/status/1235310073951510529

 

 

Dizinin konusu hakkında;

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır.Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?”Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek!Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.