Pedro Alonso’nun oynadığı karaktere odaklanan La casa de papel’in uzun zamandır beklenen prequel’i Berlin’in ilk önizlemesini tanıtımı Netflix tarafından yayınlandı. Fransa’nın başkenti Paris’te çekimlerine başlanan dizinin Spin-off serisi, kahramanlarını resmen tanıttı. Baş aktörle birlikte Esther Martínez Lobato ve Álex Pina , senarist ve ana yapımcı olarak yapımda perde arkasını tekrarlıyor ve onu oluşturan sekiz bölümün yönetmenliğini Albert Pintó, David Barrocal ve Geoffrey Cowper üstlenecek.
El Español’da yer alan habere göre, Platforma göre 10 milyon avrodan fazla ganimeti çalmayı amaçlayan bir çeteye odaklanacak olan kurgunun ilk bölümü böyle başlıyor . Senaryonun ilk sayfası, ilk bölümün adının görülebileceği sosyal ağlarında zaten sunuldu: Paris, mon amour, vol. 1 . Çekimler Fransa’nın başkenti ve Madrid’de birkaç hafta sürecek ve henüz sabit bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, 2023’te yayınlanabilir.

Berlin’den gelen oyuncular, Pedro Alonso’yu başrole geri getirecek ve aynı zamanda hit soygun serisinin evrenine yeni yüzler getirecek. Bunlardan ilki, siber güvenlik konusunda uzman bir bilgisayar mühendisi olan Keila’yı oynayacak olan Michelle Jenner ( Castamar’ın aşçısı ). Onlara katılmak , Berlin’in sadık yaveri ve tamamen güvendiği biri olan Roi’yi oynayacak olan Julio Peña’dır ( Penceremden ).

Öte yandan, Tristán Ulloa ( Av. Tramuntana ) Berlin’den çok iyi bir arkadaş ve danışman olan Damián olacak; ve Begoña Vargas ( Edén’e Hoş Geldiniz ), aktrisin kendisine göre gruba “iyi vakit geçirmek” için katılan çok güçlü bir kadın olan Cameron’ı oynayacak. Sonunda Joel Sánchez , grubun en “beyinsiz”i Bruce olacak.