Senaryosunu Merve Girgin’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Koray Kerimoğlu’nun oturduğu dizinin yeni bölümü geçtiğimiz günlerde yayınladı. Kadrosunda İlker Kaleli, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin ve Şerif Erol gibi isimlerin yer aldığı dizi reytinglerde bekleneni vermeyince dizi için geçtiğimiz haftalarda final kararı alınmıştı. Bu akşam yayınlanan son ve final bölümü ile ekranlara veda etti.
Öğretmen dizisi son bölümüyle Total reyting grubunda ilk 10’a giremezken, AB’de ise 7. sırada yer alabildi. Öğretmen dizisi, İdealist bir öğretmenin oldukça sıra dışı bir yolla öğrencilerine ders verme hikayesi anlatılıyor. Sosyal medya’da gündem olan dizi için binlerce tweet atıldı.
Dizinin başrol oyuncusu İlker Kaleli, sosyal medya hesabından yaptığı veda açıklamasında; ”Teşekkürler Akif Hocam…Bu kadar haksızlığın, edepsizliğin ve yüzsüzlüğün ortasında, dimdik, ne kadar güzel durdun. Başından beri yanımızda olan seyircimize; yorumlarınızla, sesinizle daha iyi bir dünyayı hayal eden bu yolda buluştuğumuz ve paylaştığımız bütün duygular için teşekkürler. Ayrıca her şeye rağmen, kendi hayatlarında iyiliğe inanan, birşeyleri değiştirmek için savaşan, iyilik için bedel ödeyen, acı çeken, korkutmalara-sindirilmelere boyun eğmeyen ve onuruyla karanlığa meydan okuyan tüm sessiz ve isimsiz kahramanlara…Sonsuz teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.