Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz nisan ayının başında yayınladığı ”Gönüller hiç yas tutar mı” isimli çalışması ile müzikseverlerin karşısına çıkan usta sanatçı Oğuz Yılmaz’ın kariyerinde yüzlerce şarkı ve beste bulunmaktadır. Yılmaz, geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeni ile hayatını kaybetti.
Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada; ”19.05.2021 tarihinde ülkemizin yetiştirdiği büyük üstad yüreği temiz insan Oğuz Yılmaz’ı kaybettik. Mekanı cennet olsun” ifadeleri kullanıldı.

Haberi alan ünlü isimler sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulundu. Paylaşım yapanlar arasında Ömer Faruk Bostan, Alişan, Hopdedik Ayhan ve Hakan Taşıyan gibi isimler var.

Ömer Faruk Bostan; ”Yaktın yüreğimizi canım ağabeyim…kelimeler kifayetsiz kalır…Hakkında yazılacak o kadar çok güzel şeyler varki hangi birini yazsam ağabeyim…Allahım mekanını cennet eylesin,,hepimize sabırlar diliyorum…Başın sağolsun Ankara”

Alişan; ”Oğuz Yılmaz vefat etmiş..Çok üzüldüm:(Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin..Mekanı cennet olsun İnşallah..”

Hakan Taşıyan; ”Değerli Kardeşim Oğuz Yılmaz’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim.Oğuz kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum.Mekanın cennet olsun Kardeşim bizi derinden üzdün”

Hopdedik Ayhan; ”Ankaralı deyince ilk akla gelen, tanıdığım kadarıyla beyefendi bir kişiliğe sahip olan Oğuz Yılmaz maalesef 53 yaşında kalp krizi sonucu vefat etmişHayal kırıklığına uğramış surat Allah rahmet eylesin. Beklenmedik bir haber, ailesine sevenlerine sabır dilerim…”

Oğuz Yılmaz kimdir ?