1) Saygı

Yönetmen: Ali Taner Baltacı

Tür: Dram, Polisiye, Suç

Yıl: 2020

Oyuncular: Nejat İşler, Boran Kuzum, Miray Daner, Erkan Can, Rojda Demirer, Tansu Biçer

Konusu: Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.
2) Alef

Yönetmen: Emin Alper

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Gizem, Polisiye, Suç

Yıl: 2020

Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen, Müfit Kayacan, Ercan Kesal, Hatice Aslan, Ece Dizdar, Haldun Boysan, Muttalip Müjdeci, Sinan Helvacı

Konusu: Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşer. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılır. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralar. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar.

 

3) Masum

Yönetmen: Seren Yüce

Tür: Dram, Polisiye, Suç

Yıl: 2020

Oyuncular: Nur Sürer, Tülin Özen, Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Ali Atay, Bartu Küçükçağlayan

Konusu: Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar… Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Nur Sürer, Serkan Keskin ve Tülin Özeni’in başrollerini paylaştığı; yönetmenliğini Seren Yüce’nin üstlendiği; Berkun Oya’nın ‘Bayrak’ adlı oyunundan uyarlanan Masum’da kimin masum olduğunu bulmak kolay olmayacak.
4) Yarım Kalan Aşklar

Yönetmen: Umur Turagay

Tür: Gizem, Polisiye, Suç, Romantik

Yıl: 2020

Oyuncular: Burak Deniz, Dilan Çiçek Deniz, Cem Davran, Ezel Akay, Tolga Sarıtaş, Gizem Ünsal, Nazlı Bulum, Esra Ruşan, Cihat Süvarioğlu

Konusu: İdealist gazeteci Ozan, kendisi gibi gazeteci olan Elif ile evlenmek üzeredir. Gözü kara gazeteciliği ile tanınan Ozan gizemli ve zor bir haberin peşindedir. Birbirlerini delicesine seven ikilinin hayatındaki mutlu tablo korkunç bir olayla son bulur: Ozan, trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Ancak Ozan, kaybettiği hayatını yeni bir bedende tekrar bulur. Hayata başka bir beden ile geri dönen Ozan’ın önünde iki zorlu görev vardır: Onu kimin öldürdüğünü bulmak ve Elif’e tüm gerçekleri anlatmak.

 

5) Bozkır

Yönetmen: Bahadır İnce

Tür: Dram, Polisiye, Suç

Yıl: 2018

Oyuncular: Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu, Altan Erkekli, Bige Önal, Merve Çağıran

Konusu: Her katil, yaşadığı yere benzer. Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi ile genç, deli dolu ve çaylak polis Nuri Pamir şehirde bir çocuk cinayeti ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuzlu iş adamı Abbas Bey ve kızı Dilara’ya götürür. “Paslanmış kafesler, gören ve susan diller, küçük bir şehrin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”