Piyanist Ali Başarır, “Shelter in the Forest” isimli maxi single çalışmasını, OnAir Sahne etiketiyle yayımladı. Maxi Single, “Tree House, Pathway 45, Aged Pines” olmak üzere 3 eserden oluşuyor. Ali Başarır çalışması için, “Hayat, hepimiz için karanlık ve sürprizlerle dolu bir orman gibi… Bilinmezlikler içinde yürüdüğümüzde herkesin bir sığınağa ihtiyacı vardır.
Ormandaki Sığınak olarak kurguladığım “Shelter in the Forest”, hayatın içinde kendimize ait olan özel alanı ifade ediyor.” yorumunda bulunuyor. Eserleri ve bestelerinin anlattığı hikayeleri Ali Başarır kısaca şöyle özetliyor:

Tree House

“Hayatın içinde bir sığınak. Orası güzel evimiz. İçinde anıları, deneyimleri, geride bıraktıklarımızı, gülümsemeyi ve göz yaşlarını sakladığımız gizli alanımız. Bizi dışarının zorluklarına ve kötülüklerine karşı koruyan canlı bir yuva.”

Pathway 45

“Ömrümün 45. yılını yaşadığım bu hayat yolunda halen bilinmezliklerle dolu, kendi sisli patikamda bu kez daha güçlü ve deneyimli bir şekilde yürümeye devam etmekteyim.”

Aged Pınes

“Deneyimleriyle yaş almış, yılların yükü sırtında olan ve hikayeleriyle hayata dair dersler verenlerin anlattıkları hikayeler.” Beste ve kayıtları müzisyene ait olan “Shelter in the Forest” single’ı dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.