Her projesinde farklı soundlarla ve çok özel projelerle dinleyiciyle buluşan sanatçı Çilem Duman “Türkiyem Benim” eserini yorumlayarak Cumhuriyetimizin 100. yılına milli bir eser ve proje kazandırdı. Her daim vatan ve millet sevgisini ülkesinde ve uluslararası arenada yaptığı birçok projede sunan yaşatan Çilem Duman “Türkiyem Benim” eseri ile bir kez daha vatanına olan sevgisini dinleyici ve izleyiciyle paylaşıyor. Duman, ünlü şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan’dan tam destek aldı. Cumhuriyetimizin 100. yılında sözleri usta şair söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan‘a bestesi Ümit Besen imzası taşıyan “Türkiyem Benim” eseri Çilem Duman yorumuyla Nisan 2023 itibariyle dinleyiciye ulaşıyor.
“Türkiyem Benim” proje süpervizorlüğünü ünlü yönetmen Ali Eşitmez üstlendi. Eserin aranjesini başarılı aranjör Hatem Tutkus yaptı. Klip Yönetmenliği koltuğunda ünlü yönetmen Ali Eşitmez oldu. “Türkiyem Benim” klibinde yurdumuzun cennet köşelerinden özel çekimlerle Türkiye yelpazesi renkli görsellerle izleyiciye sunuluyor. Ayrıca sanatçı Çilem Duman klipte İstanbul Taksim, Beyoğlu, Eminönü ve tarihi mekanlarda da bulunarak yurdumuzun güzelliklerinin içinde halkla bir araya gelen kareleri izleyiciye sunuyor. Klip kostüm stylingde sanatçı Çilem Duman ünlü moda tasarımcısı Emrullah Köroğlu ile çalıştı.

Ay yıldızın nadide ve özel duruşu tasarım kostüm klipte dikkatleri çekiyor. Profesyonel çok özel bir ekiple yol alan Çilem Duman klip makyajında ünlülerin vazgeçilmez makyaj sanatçısı Şükran Tokuş imzası taşıyor. Albüm kapak fotoğrafı ve özel fotoğraf çekimlerini ünlü fotoğraf sanatçısı yönetmen Ali Eşitmez gerçekleştirdi. Klip çekimlerinde Çilem Duman’a minik oyuncu Mehsem Şevval Köroğlu Türk bayrağımızın ay yıldızla bütünleşen Emrullah Köroğlu imzalı tasarım kostümü ile eşlik etti.
“Türkiyem Benim” Seyhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda ve klip netd müzik kanalında nisan ayında yerini aldı. Cumhuriyetimizin 100. yılında birliğimizi ve vatan sevgimizi yansıtan “Türkiyem Benim” Çilem Duman yorumuyla Türkiye ulusuna armağandır.