Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Sernaryosunu Süleyman Çobanoğlu’nun kaleme aldığı limon film imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Taşçı ve Şafak Bal oturuyor. Kadrosunda Berk Oktay, Murat Serezli, Sarp Levendoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizinin yeni bölümleri bir süredir yayınlanmıyor. Dizinin çekimlerinin başladığı ve dizinin devam edeceği iddia edilmişti. Belirsizlikler devam ederken ilk ayrılık haberi dizinin başrol oyuncularından Berk Oktay’dan geldi.
Savaşçı dizisinde başrol oyuncularından biri olan Kaan Bozok karakterini canlandıran Berk Oktay, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Oktay yaptığı açıklamada; ”Herkese merhabalar. 99 blm.boyunca ekranda kalıp, zirvede yer alma başarısı göstermiş,çekimlerine ilk başladığımız günden itibaren büyük bir özveriyle ve üzerimde taşıdığım üniformanın hassasiyetiyle çalıştığım ve başarısında pay sahibi olduğumu düşündüğüm #savaşçı adlı dizimizden ayrılma kararı aldım.Bu kararımın gerekçeleri hakkımda spekülatif bir açıklama olmadığı müddetçe, iş ahlakım sebebiyle ‘kol kırılır, yen içinde kalır’ prensibimde saklı kalacaktır. Öncelikle bana sonuna kadar güvenen, kalemiyle #savaşçı yı Türk Askerinin bir manifestosu haline getiren, Yarattığı ve üzerime biçtiği Kağan Bozok karakteri ile Sarı Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yolundan giden Türk Askerimizi ekrana yansıtan, bizlere Anıtkabir de üniformamızla saygı durusunda bulunma şerefini yaşatan senaristimiz Sn. Süleyman Çobanoğlu abime ve hikayeleri ve kalemleriyle muhteşem işler çıkartan @gul_guzelkaya ve @gulizarvatanlar hanımefendilere, işin başladığı ilk günden beri başımızda duran ve bizleri Kılıç Timi haline getiren abimiz herşeyimiz büyük komutanımız ‘Şeşe’ abime @bulentsevket, neler yaşadığımızı biz biliriz 4 sezon boyunca bu işe eli değip gerçek birer #savaşçı olan, işin gerçek sahibi tüm oyuncu arkadaşlarıma, tabii ki ‘Kılıç Timi’ ne, zorlu şartlarda kahrımızı çeken, ve 1 hafta gibi kısa bir sürede harika işler çıkartan tüm yönetmenlerime ve ekip arkadaşlarıma ve son olarak ama en büyüğü olarakta yaptığımız işi benimseyip bizlere alkışıyla güç veren ve evlerine kabul eden tüm seyircimize sonsuz teşekkür ederim…yeni yolculuklarda görüşmek dileğiyle. ‘Kılıç gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dizinin devam edip etmeyeceği konusunda ise ne yapım şirketinden nede kanal yönetiminden bir açıklama yapılmazken, başrol oyuncularından Berk Oktay’ın ayrılık haberi dizinin takipçilerini ziyadesi ile üzdü. Diğer yandan yayınlandığı ilk günden buyana reytinglere ambargo koyan dizinin neden bir anda böyle bir karar aldığı ise merak konusu oldu.