Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Seksenler dizisinin sevilen oyuncuları dizinin Fehmi babası, usta oyuncu Rasim Öztekin ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar okuyanları duygulandırdı. Dizinin Ahmet’i, Şoray Uzun; ”Sen şimdi gittin öyle mi Rasim abi ?!. Öyle olsun.. Bir gün böyle bir şey yazacağımı hiç düşünmezdim biliyor musun ?. Seni tanıyan hemen herkes gibi en çok sohbetlerimizi özleyeceğim.. Neşemizi.. Kahkahalarımızı.. Keyfim yerine değilken hep şey derdim kendime; ‘Boşver be olum. Birazdan Rasim abiyle buluşacağız.’ Sen nasılsa bütün tatsızlığımı, kaygılarımı, bazen boşluklarımı alırdın. Senin içinde fırtınalar koparken bile bizim kayığı yanaştırırdın kıyıya.. Sana veda etmek çok zor olacak biliyor musun ?!. Bunun bir gün hepimiz için olacağını bilmeme rağmen buna hiç hazırlamamışız kendimizi.. Seni çok özleyeceğiz sevgili abim. Zaten çok özlemeye başladık bile.. Güle güle usta.. Güle güle güzel adam.. Güle güle canım abim benim. Mekânın cennet olsun inşallah”

Dizinin Nazlı’sı, Yasemin Conka; ”Canım ağabeyim, ustam, benim için ne kadar kıymetli olduğunu bilirsin, kalbimin nasıl acıdığını tarif etmem mümkün değil. Sevgini, sırdaşlığını, öğrettiklerini hiç unutmayacağım.Seni çok seviyorum. Mekanın cennet olsun.Kalbimde daima yaşayacaksın.”
Dizinin kahveci Mesut’u, Necmi Yapıcı; ”Canım Rasim abim , seninle ne çok anımız vardı .. Küba da Şans kapıyı kırınca dedik sinema filmi çektik, sonra Orta oyuncular da Uzun donlu Kişot da aynı sahneyi paylaştık . Yıllar sonra Seksenler dizisinde yine buluştuk ..2012 den beri sette ne çok şey yaşadık güldük eğlendik ne anılar dinledik senden .. Setin enerji kaynağıydın abisi , ustasıydın .. Yerin dolmaz. Çok erken oldu gidişin .. Çok üzgünüm. Seni çok özleyeceğiz .. Göz yaşlarımızla uğurluyoruz seni … Gittiğin yerde huzur bul .. Mekanın Cennet olsun güzel abim”

Dizinin Butik Ali’si, Hakan Bulut; ”Canımm Rasim abimm.. . Anılar, heyecanlar, neşeler, görüşmeler, buluşmalar, şakalaşmalar, senden öğrendiğim onca şey ve seninle aynı yerde oynamış olmak ve bundan memnun olmak ne büyük şanstı be Rasim abi.. Yaşadığımız koskoca 9 koca yıl ve 9 koca sezon artık hepsi birer anı. Unutmak mümkün değil abi . Seni sevdim. Şimdi üzgünüm. Mekanın cennet, ruhun şad olsun . Seni özleyeceğim be abi..”

Dizinin Elvan’ı Begüm Öner; ”Yıldızlarımızı takmıştık o gün, yıldızımız parlasın diye:) Gerçi ben senin yıldızının parlamadığını hiç görmedim ki büyük USTAM.Senin de dediğin gibi elinizde büyüdüm ne şanslıydım ki bu yolda böyle bir ustam ile yolum kesişti… Ahh ahh ne hikayeler, ne anılar dinlemeye doyamazdım ki ben seni hep de söylerdim ya.Çok sevdik seni abim be nurlar içinde yat. Umarım üzerimdeki haklarını helal etmişsindir senden çok şey öğrendim binlerce kez teşekkürler ”
Dizinin Yıldız’ı Özlem Balcı; ”Tam 9 yıldır aynı sette çalıştığım mesai arkadaşım üstadım Fehmi babamız ne diyeceğimi bilemiyorum içimde çok şeyler koptu haykırmak istiyor insan ne olur geri dön Rasim abi bana Yıldız icat çıkarma diye seslenmeni özledim onu her gördüğümde benim çocuk kalbimi hep hoş gören kilit noktalardaki önemli kararlarda aklına danıştığım ve aradığımda hep telefonunu açan derdime ortak olan daha çok şey anlatılır… Sen bizim meleğimizdin Seksenler seti öksüz kaldı boynumuz bükük kaldık bu fotoğrafı çekerken ne gülmüştük seninle. Ne olur biri bana şaka desin uyan rüya imiş desin. Boğazım düğümlendi göğsüme koca bir öküz oturdu. Rasim Öztekin sen benim bu meslek hayatımda karşıma çıkan en güzel şeydin. Kalbimizdesin”

Dizinin Gülden’i Ayşe Tolga; ”Rasim abiyle 2000 senesinde şans kapıyı kırınca setinde tanıştım, 2012’den beri Seksenler setinde beraberiz. 62 yaşına girdiği geçtiğimiz günlerdeki doğum gününde icin ekip yazışmalarımıza öyle güzel bir kayıt yollamıştı ki Rasim abim.. abim benim, senin de Dediğin gibi, Biz beraber büyüdük. Türk televizyon tarihinin en acayip işlerinden birindeyiz, 9 senedir beraberiz, çocuklarımız büyüdü, evlendik, ayrıldık, bir yasam geçirdik beraber. Acı günlerimizi, güzel günlerimizi, başarılarımızı, yenilgilerimizi paylaştık. Gidenlerimiz oldu, gelenlerimiz. Saygıyı çok sevmeyi, değer vermeyi özen göstermeyi setimizde eksik etmedik, hem birbirimize hem setimizdeki her arkadaşımıza. Senin tüm hatıralarını dinlemek, senden öğrendiklerim bir oyuncu olarak paha biçilmez şeyler. Güzel yemeklerimiz, zeka dolu nüktelerin, yaşamı dolu dolu yaşadığımız tüm güzel anlarımız, kahkahalarımız bende abicim. Seninle efendiliği, adaleti öğrendim. sana has o yoğun şefkatin ve sevginle ailemizin abisi, ben, kızım Can seni çok özleyeceğiz Usta’m, abim, rol arkadaşım, canımın içi. Seksenler ailem başımız sağolsun Pelin canım çok üzgünüm @peliniioztekin basın sağolsun Esra canım sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.