Senaryosunu Eda Tezcan’ın yazdığı yönetmen koltuğunda Cevdet Mercan’ın oturduğu Şeref Sözü, ekran macerasının kısa sürmesine rağmen dünyanın bir çok yerinden izleyici kitlesi elde etmişti. Dizinin kadrosunda Tolgahan Sayışman, Sude Güler, Hülya Darcan, Aras Aydın, Meltem Gülenç, Öykü Çelik, Umut Kurt, Toprak Sağlam, Bülent Düzgünoğlu, Mert Yavuzcan, Hülya Şen, Nazlı Çetin, Sıla Korkmaz, Begüm Alınca, Sahra Gümüş, Görkem Türkeş gibi isimler yer alıyordu.
Geçtiğimiz günlerde 4. bölümü ile ekranlara gelecek olan show tv’nin başarılı yapımlarından Şeref Sözü, ani bir kararla final kararı aldı ve 4. bölümü ile ekranlara veda etti. Reytinglerde istediği başarıyı elde edemeyen dizinin ani bir kararla bitirilmesi sosyal medyada dizinin takipçileri tarafından hiç hoş karşılanmadı.

Dizinin konusu; Adabeyli Ailesi sahip oldukları adada kendi koydukları kurallar çerçevesinde yaşamaktadır. Cihan Adabeyli; koskoca bir servetin ve toprakların yegane sahibi, atadan kalma bir düzenin temsilcisidir. Ansızın Adabeyli Adası’na bir telefon gelir ve Cihan Adabeyli’nin tüm hayatı geçmişte canını kurtaran bir adama verdiği şeref sözünü tutma vaktinin gelmesiyle değişir. Arayan İsra’dır. İsra’nın tek bir umudu vardır: Cihan Adabeyli! İsra’nın Adabeyli Malikanesi’ne Cihan’ın karısı olarak gelmesiyle tüm düzen alt üst olacaktır. Adabeyli Adası’nda İsra’nın gelişi ve yanında getirdikleriyle geçmişin sırları ortaya dökülecek, geleceğe dair büyük bir yangının fitili ateşlenecektir.