İtalya’nın güneybatısında yer alan Calabria bölgesi, doğal güzellikleri, dağları ve plajlarıyla ünlüdür. Bu cennet gibi bölgenin köylerinde yaşayan insan sayısını artırmak ve küçük yerleşim birimlerini canlı tutmak amacıyla insanlar eğer taşınırsa 47 bin dolar verecek.
The Post’un haberine göre, İtalya’nın Calabria bölgesi, 2021’den bu yana “aktif ikamet geliri” adı verilen bir program aracılığıyla nüfusu azalmış kırsal bölgelerine taze bir hayat getirmeye çalışıyor ve bu ay internetin dikkatini yeniden çekti. Pubity Group tarafından üç gün içinde bir Instagram gönderisinde açıklanan program, “90 gün içinde taşınmak ve yerel ekonomiye fayda sağlayacak bir iş kurmak veya bölgedeki açık iş ilanlarını doldurmak da dahil olmak üzere belirli koşullarla birlikte geliyor” dedi.

Teklifi kullananlar 47.000 ABD Dolarının (30.000 ABD Doları) üzerinde kazanç elde edecek. Ancak girişimlere odaklanan yerel bir haber sitesine göre, “yalnızca reşit olma yaşına ulaşmış ancak 40 yaşını doldurmamış olanlar programa kabul için başvuruda bulunabilir” ve şunu da ekliyor: “adayların kalıcı kimliklerini devretmeleri gerekiyor. ” Calabria belediyelerinden birinde ikamet edip, inisiyatife bağlı kalarak – bunların hepsinin nüfusu 2.000’den az.”

Katılan dokuz beldenin tümü kıyıya yakındır. işte o beldeler..
Samo
Sant’Agata del Bianco
Cuccuri
Santa Severina
Aieta
Albidona
Civita
San Donato di Ninea