BKM’nin yapımcılığını üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Hakan Algül’ün oturduğu Disney Plus’ta yayınlanacak olan sinema filmi ”Bursa Bülbülü”nden ilk kareler yayınlandı. Oyuncu kadrosunda, Ata Demirer, Cem Gelinoğlu, Özge Özacar, Tarık Papuçcuoğlu, Melek Baykal, Celil Nalçakan gibi sevilen isimlerin yer aldığı film, yakında Disney Plus’ta yayında olacak.
Disney Plus’ın resmi sosyal medya hesabı üzerinden merakla beklenen film ile ilgili bir paylaşım yapıldı. Disney Plus’tan yapılan açıklamada: ”80’lerin gazino furyası ve Bursa Bülbülü Cengiz! Orijinal film çok yakında Disney+’ta.” ifadeleri kullanıldı. Oyuncu Cem Gelinoğlu’da filmlden kareler paylaştı. Gelinoğlu, paylaşımına: ”Bursa Bülbülü filmimizden ilk kareler geldi, sıra filmde.” notunu düştü.

En büyük hayali bir kaset çıkarmak olan Cengiz, Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapar. Onun hayatı, Taşkın ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Cengiz, Taşkın’ın döneminin ünlü bestekarı olan Şerafettin’in bestesi ile kasetinin için bir çıkış yapacağını düşünür. Bu amaçla da ağabeyinden borç alır. Ancak Cengiz bu süreçte kendisini, Taşkın ve Taşkın’ın kardeşi Arzu ile birlikte birbirinden talihsiz bir dizi olayın içinde bulur.