SMA hastalığıyla mücadele eden 10 aylık Ömer Ali Tatlı’nın yurt dışında tedavi görebilmesi için düzenlenen kampanyada gerekli paranın yüzde 30’a yakın bir kısmı toplandı. İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşayan Ertuğrul ve Özgül Tatlı’nın oğulları Ömer Ali’ye 1,5 aylıkken Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Bir süre tedavi gören minik Ömer Ali için ailesi valilik onaylı kampanya başlattı. Ömer Ali’nin kampanyasının biran önce tamamlanıp, yurt dışındaki gen tedavisine ulaşabilmesi ve ilacını alabilmesi için minik Ömer Ali’nin hayırseverlerin desteklerine ihtiyacı var.
Konu ile ilgili açıklama yapan baba Ertuğrul Tatlı, yaptığı açıklamada: ”Biz SMA’nın ne olduğunu Ömer Ali ile öğrendik. Bizde bu hastalık çıktıktan sonra böyle bir tedavinin yurtdışında olduğunu öğrendik. Bizde aynı şekilde diğer aileler gibi valilikten onay aldık. Şuan biz Ömer Ali için bir kampanya devam ettiriyoruz ve Ömer Alimizi, Allahın izni ile şifasına götüreceğiz. Götürmek için gayret ediyoruz, mücadele veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal medya üzerinden de canlı yayınlar yapan aile, kurdukları standlarla da yardım topluyorlar. Sosyal medya hesabı üzerinde baba Ertuğrul Tatlı’nın paylaşımını ve kullandığı ifadeler görenleri duygulandırdı.

Baba Tatlı, paylaşımında: ”Adım atmaya mecaliniz yokken, evladınız için tüm acılara dayandınız mı? Hiç kapandı mı yüzünüze, açılır sandığınız kapılar?Hiç yaşadınız mı, çaresizliği her bir zerrenizde?Hiç düğümlendi mi boğazınız, bugün de evladınıza verdiğiniz sözü tutamadınız diye… Ben bir baba olarak evladıma söz verdim, tükense de nefesim; pes etmeyeceğim diye. Çalmadık kapı bırakmayacak, seni şifana ulaştırmak için gece gündüz çabalayacağım diye… Bir baba olarak tek başıma başaramam, lütfen evladımın şifasına vesile olun.” ifadelerine yer verdi.