Pandemi sürecinin en başından bugüne gelinceye kadar bir çok sektör gibi sinema sektörü’de büyük bir yara aldı. Kapanması imkansız bir yara değil lakin hem seyirci hemde yayınlanacak film konusunda büyük bir sıkıntı olduğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz temmuz ayının başında sinema salonlarının açılması ile birlikte sinema sektörü yaralarını sarmaya başladı ama seyirci ve film sayısında geçen yılla kıyaslandığında büyük ölçüde bir düşüş var.
Tekrardan yasakların gelme olasılığına karşıda bir çok yapımcı film yapmak istemiyor. Böyle bir dönemde sinemayı yeniden kalkındırmak ve seyirciyi yeniden sinemaya çekmek için elini taşın altına koyan yapımcılardan bir tanesi de Hakan Yusufoğulları oldu. ”Kaliteli yapımların her zaman yerinin sinema olduğunu söyleyen Yusufoğulları, seyircinin az olduğu bir zamanda iddialı bir film ile seyirciye yeniden sinema sevgisi aşılamak istediğini söyledi.”

Kadrosunda Müjde Uzman, Hakan Yusufoğulları, Reha Özcan, Turgay Tanülkü, Berrin Arısoy gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen ve senarist koltuğunda Buğra Kekik oturuyor. 3 Eylül’de sinemalarda olacak olan ”Sekiz”in yapımını HM Productions, yapımcılığını ise Hakan Yusufoğulları ve Mesut Erbaş’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Buğra Kekik oturuyor. Suç ve gizem türündeki ‘Sekiz’ filminin oyuncu kadrosunda Müjde Uzman, Hakan Yusufoğulları, Reha Özcan, Turgay Tanülkü, Berrin Arısoy Akhasanoğlu gibi isimler yer alıyor.