Sosyal medya yasağı nedir? Sosyal medya düzenlemesi nasıl olacak? bu gibi sorular ile ilgili Ayyıldız Tim sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. işte o açıklama;

”Arkadaşlar bukadar bilgi kirliliği içerisinde elbette ki bu mecralarin kontrolü yapilacakti. Tamamen kapatilmayacaktir ama herkesin tespit edilmesi kolaylaşacak. Kimse kolay kolay hakaret edemeyecek, Ulkemizi tehdit edemeyecek. Yillardir mücadelenin icerisinde olan bizlere sorun? Terörist burada, provokatör burada, hain burada, İstihbarat savaşlari burada, algi operasyonlari burada…Ulusal güvenligimizi etkileyecek konularda bile bu mecralarin yöneticilerine ulaşilip bilgi istenildiginde hiçbirsekilde destek olmayi birakin, köstek olduklarina şahit oluyoruz.”
”Bizler Fetö Teror orgutu ile Twitter yöneticisinin mesajlarini yayinladik birbirilerini nasil desteklediklerini gormeniz icin…Yani bir tehdit söz konusu ve bu tehditin artik kontrol altina alinmasinin zamani geldi…Bizlerinde burada milyon kitleli sayfalari oldu. Ve halâ da var. Bazi fenomen bozuntulari, ticarethanesi etkilenecegi endisesi ile tutuşmuş olabilirler ama burada Ülke menfaati ve güvenligi söz konusu.”