Anadolu yakasının sevilen sahnesi Tamirane Akasya her hafta pop, caz ve alternatif müziğin öncü isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Birbirinden renkli isimlerin konuk olacağı Şubat ayında arabeskten popa sevilen birçok şarkıya yer verdiği repertuvarı ve “PopTurka” projesi Cengiz Çevik, 90’ların sevilen şarkılarını kendine has yorumuyla dinleyiciyle buluşturan Sinan Güleryüz, “Kafası Karışık Kontrtenor” performansıyla Nuri Harun Ateş, “Karışık Kaset” adını verdiği projesi ve enerjisi yüksek performansıyla Müge Zümrütbel, 70’lerin, 80’lerin ve 90’ların efsane isimlerini anarak, dönemin unutulmaz eserlerini yorumlayan Retrobüs, eskimeyen Türkçe şarkıları kendine has yorumladığı “Bildiğinizden Farklı” konseptiyle Zeynep Özyılmazel ve bir an bile enerjisi düşmeyen performansı ile Safiye’nin yanı sıra Swing İstanbul da unutulmaz bir dans partisi ile Tamirane Akasya’da olacak.
Tamirane’de Bu Ay

Cengiz Çevik “PopTurka” // 3 Şubat Cuma – 22.00
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera mezunu olan ve eğitimine daha sonrasında Müzikal Tiyatro bölümünde devam eden Cengiz Çevik Muhteşem Gatsby, Külkedisi, Notre Dame de Paris gibi çok önemli müzikallerin yanı sıra birçok sevilen sinema filmi ve dizide rol aldı. Bugüne kadar En İyi Yönetmen, En İyi Müzikal gibi birçok ödülün de sahibi olan Cengiz Çevik geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığı Aşkım Ezelden isimli teklisi ile de müzikseverlerin beğenisini topladı. Cengiz Çevik, repertuvarında arabeskten popa sevilen birçok şarkıya yer verdiği “PopTurka” projesi ve dinleyenleri duygular arası keyifli bir yolculuğa çıkaracağı canlı performansı ile 3 Şubat Cuma akşamı Tamirane Akasya sahnesinde olacak.

Yer: Tamirane Akasya

Sinan Güleryüz “90’lar Gecesi” // 4 Şubat Cumartesi – 22.00
Eşi Özge Özder ile birlikte seslendirdikleri şarkılarıyla dinleme rekorları kıran Sinan Güleryüz, 90’lı yılların hafızalara kazınan unutulmaz şarkılardan oluşan repertuvarı ile dinleyenlerin anılarını tazelemekle kalmıyor adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Kendine özgü sesiyle 90’ları yeniden canlandıran Sinan Güleryüz, enerjisi yüksek repertuarı ile 4 Şubat Cumartesi gecesi yeniden Tamirane Akasya sahnesine konuk oluyor.

Yer: Tamirane Akasya

Nuri Harun Ateş “Kafası Karışık Kontrtenor” // 10 Şubat Cuma – 21.00
Dünyadaki sayılı kontrtenorlardan biri olan, her performansında muhteşem sesiyle ve enerjisiyle izleyenleri büyüleyen Nuri Harun Ateş, “Kafası Karışık Kontrenor” konseptinde seslendirdiği aryaları Türk Pop ve Türk Sanat Müziği’nin en sevilen şarkılarıyla bambaşka bir şekilde buluşturarak farklı müzik türlerini bir araya getirdiği muhteşem ve eğlenceli performansıyla 10 Şubat Cuma akşamı Tamirane Akasya sahnesine konuk oluyor.

Yer: Tamirane Akasya

Müge Zümrütbel “Karışık Kaset” // 11 Şubat Cumartesi – 22.00
Geçmişte Zerrin Özer, Nilüfer ve Sertab Erener gibi büyük seslere vokalistlik yapan, 2015 yılında yayınladığı solo albümü ile solo kariyerine adım atan ve ‘Sefirin Kızı’, ‘Emanet’ gibi sevilen dizilerin şarkılarını seslendiren Müge Zümrütbel, canlı performansıyla da dinleyenlerin beğenisini topluyor. Müge Zümrütbel, 80’li ve 90’lı yılların o dönemde birbirine kavuşmak için büyük uğraş veren sevgililerin, gençlerin, ayrılık acısı yaşayanların, yolcuların kısacası hepimizin kendinden bir parça bulabileceği karışık kaset geleneğinden ilham alarak hayata geçirdiği “Karışık Kaset” adını verdiği projesi, 80’li ve 90’lı yılların sevilen şarkılarından oluşan eğlence garantili repertuvarı ile 11 Şubat Cumartesi akşamı Tamirane Akasya sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Tamirane Akasya

Retrobüs // 17 Şubat Cuma – 22.00
70’lerin, 80’lerin ve 90’ların efsane isimlerini anarak dönemin unutulmaz eserlerini yorumlayan Retrobüs, sahnede giydikleri dönem kostümleri, kullandıkları aksesuarlar ve ses taklitleriyle konserlerini aynı zamanda teatral bir gösteri haline getiriyor. 7’den 70’e her yaştan ve her kesimden dinleyicinin beğenisini toplayan ve son olarak geçtiğimiz Eylül ayında 2000’li yılların en sevilen şarkılarından Cesaretin Var Mı Aşka’yı kendilerine has yorumlarıyla dinleyici ile buluşturan Retrobüs, dönemin unutulmaz eserleri arasında gezerken şarkılarını yorumladıkları ustalara atıfta bulunduğu performansıyla 17 Şubat Cuma akşamı Tamirane Akasya misafirlerini eğlenceli bir zaman yolculuğuna davet ediyor.

Yer: Tamirane Akasya

Zeynep Özyılmazel “Bildiğinizden Farklı” // 18 Şubat Cumartesi – 22.00
Profesyonel müzik hayatına, 2001 senesinde İstanbul Gelişim Orkestrası’nda vokalist olarak başlayan Zeynep Özyılmazel, 2012 yılında caz, bossanova, latin ve eski Türkçe parçalardan oluşan geniş bir repertuvar hazırladı ve kendi ekibini kurdu. Zengin repertuvarı ve bilindik şarkılara kattığı özgün vokalleriyle geniş bir hayran kitlesi edinen Zeynep Özyılmazel, eskimeyen Türkçe şarkıları kendine has yorumladığı “Bildiğinizden Farklı” projesiyle 18 Şubat Cumartesi akşamı yeniden Tamirane Akasya sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Tamirane Akasya

Safiye // 24 Şubat Cuma – 22.00
Küçük yaşlardan itibaren başladığı müzik ve dans eğitimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlayan Safiye, uzun yıllar boyunca birçok profesyonel dans ve müzik grubu ile sahne aldı. 2021 yılından itibaren kendi şarkılarını yayınlayan ve son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında “Tempo” isimli teklisini müzikseverlerin beğenisine sunan ve geçtiğimiz aylarda Tamirane misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatan sanatçı, 24 Şubat Cuma akşamı yeniden Tamirane Akasya sahnesine konuk oluyor.

Yer: Tamirane Akasya

Swing İstanbul Dans Partisi // 25 Şubat Cumartesi – 20.00
Müzik ve dans severlere 1920’lerin caz ruhunu yaşatan, Swing İstanbul, muhteşem dans şovlarıyla ve DJ performanslarıyla katılımcıları unutulmaz bir Swing partisi için sizi 25 Şubat Cumartesi akşamı Tamirane Akasya’ya davet ediyor.

Yer: Tamirane Akasya