Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından 10 ilimizde büyük bir yıkım meydana geldi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremden etkilenen vatandaşlar içinde yardımlar gitmeye devam ediyor.
Türkiye’de kitap deyince akla gelen ilk yayın evlerinden bir tanesi olan Timaş yayın grubu, depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesine gitti. 25’ten fazla ülkede 5.000’den fazla kitabı, milyonlarca okurla buluşturan yayınevi, depremden etkilenen vatandaşlar için yardımda bulunurken, depremden en çok etkilenen çocuklarıda unutmadı. Deprem bölgelerini gezen Timaş yayın grubu ekipleri, depremden etkilenen çocuklara çeşitli kitaplar dağıttı.

Timaş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Okçu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada: ”Yıllarca kitapçıları ziyaret eden araçlarımızın birgün yardım malzemesi taşıyabileceğini nasıl bilecektik. İstanbul adeta tüm mağazaları satın alıp bölgeye göndermeye çalışıyor. Ve bakıyoruz ki bütün ülke aynı şekilde tek yürek olmuş bu yarayı bir an önce nasıl sararız diye koşuyor. Kimi görsem kimle konuşsam acının yüreklerine nasıl oturduğunu görüyorum. Güzel insanlarımız millet olarak, devlet olarak en kısa zamanda inşallah bu yarayı saracak.” ifadelerini kullandı.