Eski ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’daki bir sonraki döneminin “Birinci Gününde” Demokratların radikal yeşil gündemini kapatmak için harekete geçeceğine söz verdi. Çarşamba günü Michigan’da grev yapan otomotiv işçilerine konuşan Trump, kalabalığa, göreve başlar başlamaz Demokrat Başkan Joe Biden’ın “elektrikli araç yetkisini” “sonlandıracağına” söz verdi.
Trump konuşmasında Biden’ın üreticileri yalnızca elektrikli araçlar üretmeye zorlayarak benzinle çalışan arabaları ortadan kaldırma çabasını kınadığını belirtti. Eleştirmenler, uzun süredir, tamamen elektriğe geçişin, üretimin çoğunu yurt dışına taşıyacağı için ABD otomobil endüstrisini yok edeceği konusunda uyarıyordu. Trump, kalabalığa Biden’ın radikal küreselci politikalarına son vererek işlerini güvence altına alacağına dair güvence verdi.

Macomb County’deki sendikasız bir otomotiv parçası üreticisi olan Drake Enterprises’daki otomotiv işçilerine, Biden yönetiminin Amerika’nın otomotiv endüstrisine yönelik bir “hükümet suikastı” düzenlediğini söyledi. Trump, “Grevdeki işçilere, sizi, adil ücretler ve daha fazla istikrar hedefinizi destekliyorum ve kendiniz ve aileleriniz için adil bir anlaşmaya varmanızı gerçekten umuyorum” dedi. “Fakat sendika liderleriniz sahtekar Joe’nun elektrikli araç yetkisini derhal iptal etmesini talep etmezse, o zaman aldığınız saatlik ücretin bir önemi kalmaz.”
Biden, 2030 yılına kadar tüm yeni araç satışlarının yüzde 50’sinin elektrikli olmasını hedefledi. Hareket , küreselci Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) ve Birleşmiş Milletler’in (BM) Gündem 2030 hedefleriyle uyumlu olmayı amaçlıyor. Bu gerçekçi olmayan ” Net Sıfır ” hedeflerine ulaşmak için Biden yönetimi, otomobiller için emisyon sınırlarını güncelledi. Bu sınırlar, 2032 yılına kadar elektrikli araçların satılan tüm yeni arabaların üçte ikisini oluşturması gerektiği anlamına geliyor. Otomotiv Araştırma Merkezi’nin baş ekonomisti Yen Chen, WBUR-FM’ye elektrikli araçların en azından Michigan’da iş öldürücü olacağını söyledi . Chen, “Geleneksel içten yanmalı motorlu araçlar için iki ana bileşene ihtiyacınız var” dedi.

Trump, “Biden sizi Çin’e satıyor” diye uyardı!

Görevdeyken elektrikli araçlara yönelik vergi kredilerini ortadan kaldırma tehdidinde bulunan Trump , Michigan’daki kalabalığa şu sözü verdi: “Birinci Günde Joe Biden’ın elektrikli araç yetkisini sonlandıracağım ve Amerikalı otomotiv işçilerini ezen, istihdamı yok eden her düzenlemeyi iptal edeceğim.”

Kaynak: Slay News